July 13, 2020

2019 Makyaj Trendleri

Eyeliner modası geçtiğimiz son 10 yıla damgasını vurdu, 2014 yılından itibaren herkesi bir kontür modası sardı ve 2016-2017 sezonuna kuşkusuz damga vuran makyaj malzemesi highlighter’dı. Her sezon kıyafet trendleri gibi makyaj trendleri de değişiyor. Geçtiğimiz sezonlarda nude, yokmuş gibi makyajlar çok popülerken 2018 yılında renkli ve abartılı makyajlar geri dönmeye başladı. Gelin hep birlikte 2019 yılında takip edeceğimiz makyaj trendlerine göz atalım

1. Patlayan Gözler
90’larda sıklıkla karşımıza çıkan açık mavi ve yeşil farlar bu sezon tekrar aramızda. İster bütün göz kapağınıza uygulayın ister eyeliner gibi ince bir çizgi halinde olsun. Rengarenk renklerden oluşan bir far paletini mutlaka makyaj koleksiyonunuza ekleyin.

2. Ton Sür Ton Dudaklar
Kırmızı ruj her sezonun ve makyaj çantasının vazgeçilmezi. Kırmızı ruj çok seviyorum ama bana yakışmıyor diyorsanız yanılıyorsunuz. Makyaj yapmaktan keyif alan her kadının cilt alt tonuna uygun bir renkte kırmızı ruju vardır, umudunuzu kaybetmeden aramaya devam edin. Dudakların kenarlarına bir ton daha koyu bir rujun uygulandığı ortaya doğru daha açılan kırmızı dudaklar bu sezon çokça karşımıza çıkacak.

3. Göz Dudak Uyumu
Birbirinin tonuna çok benzer göz farı ve ruj uyumunu hiç denediniz mi? Bakır tonlarında bir ruj ve yine benzer tonlarda bir göz farı uygulayın ortaya çıkan uyum ve mükemmel görünüme inanamayacaksınız.

4. Sim, sim yine sim
Sim modası ani bir çıkışla tekrar geri döndü. Göz kapaklarınız yıldızlar kadar parlak olsun istiyorsanız bir lipgloss ya da nude ruj ile kombinleyebileceğiniz simli farlar artık günlük makyajlara bile girdi.

5. Renkli Maskara
Uygulaması da kullanması da biraz cesaret istiyor gibi görünse de yüzünüzün geri kalanını daha doğal tonlarda bırakıp renkli maskaralara bir şans verebilirsiniz.

Geri «
Ileri »

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir