June 3, 2020

2019 Yaz Güneş Gözlüğü Trendleri

Söz konusu kombinleri hareketlendirmek olduğunda güneş gözlüğü kadar dikkat çekici ve bütünleyici çok az aksesuar var. Güneş gözlükleri son yıllarda o kadar popülerleştiler ki işlevlerinden çok tamamlayıcı bir parça haline geldiler. Her sezon kıyafet trendlerinde olduğu gibi bu yükselişle birlikte güneş gözlükleri trendlerinin de sıkça değiştiğine şahit oluyoruz. 2018 senesinde daha ince ve 90’lar modasından etkilenen gözlüklere sıkça rastladık fakat 2019 yazında tasarımcılar rafine kıyafetlere eşlik eden daha dikkat çekici güneş gözlüğü modelleri üzerinde duruyorlar.

Bakalım 2019 yazı boyunca gözlerden çıkmayacak olan güneş gözlüğü trendleri neler?

Mikro Kedi Gözü
Kedi gözü şeklinde güneş gözlükleri aslında senelerdir sıkça rastladığımız modeller arasında. Geçen yıl da sıkça gördüğümüz bu modele bu sene daha da küçülmüş olarak rastlayacağız. Neredeyse sadece göz bebeğini kapatacak hale gelen bu modelin çok şık göründüğünü inkar edemeyiz.

Cam Çerçeve Aynı Renkte
Bu senenin en yükselen trendlerinden biri de gözlük çerçevenizin gözlük camlarınızla aynı tonlarda olması. Çoğu büyük moda tasarımcısının moda haftası defilelerinde sıkça gördüğümüz bu uyumlu çerçeveler yazın en büyük hitlerinden olacak.

Tekrar Hoş Geldin 70’ler
Hani çocukken büyük annenizin gözlük çerçevelerinin ne kadar büyük olduğuna inanamazdınız. İşte bu sene bu gözlüklerin geri dönmüş olduğuna da inanamayacaksınız. Anneniz her şeyi saklayan insanlardansa yaşadınız, hemen büyük anneninizin eski gözlüğüne cam taktırın. Bu tarz çerçeveler en çok düz saç ve yüksek yaka kıyafetlere yakışıyor bizden söylemesi.

Ayna Ayna Söyle Bana
Dünya devi bazı markaların podyumlarında aynalı gözlükleri gördüysek artık geri döndüklerini inkar edemeyiz. Sarışınların daha gümüş tonlarını tercih edip kontrast yaratabilecekleri aynalı gözlüklerde esmerlerin seçimi altın tonları olmalı. Kızıllar ise çok şanslı çünkü onlara her şey yakışıyor.

Geri «
Ileri »

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir