April 21, 2019

Birkaç Küçük Dokunuşla Evinizi Yenileyin!

Her insanın hayatında bazı dönemler olur, saçımızdan, makyajımızdan ve kıyafetlerimizden sıkılır biraz değişiklik ararız. Siz de değişimi seviyorsanız hazır gelen baharın da katkısıyla önce bir temizlik sonra ufak tefek dokunuşlarla hiç masrafa girmeden evinizi biraz değiştirmeye ne dersiniz?
Uzun zamandır koltuk takımınızı değiştirmek istiyor olabilirsiniz ama şimdilik bunu ikinci plana atalım. Daha az para harcayarak yepyeni bir evde yaşıyor gibi hissedebilirsiniz.

Odaların düzenini gözden geçirin.
Bir kalem, bir kağıt ve biraz kas gücü ile bir odanın akışını baştan aşağı değiştirebilirsiniz. Mevcut eşyalarınızla bambaşka bir düzen planlayın: Kanepenizi pencerenin yanında hareket ettirin veya mobilyaları duvarlardan uzağa ve birbirine yaklaştırın. Diğer odalardaki dikkat çekici eşyalarınız arasında değiş tokuş yapmaktan çekinmeyin.

Dışarıdan yeşilliklerle dekore edin.
Arka bahçeye çıkın, yürüyüşe çıkın ve süslenecek güzel dallar bulun. Bitkiler evinize yaşam getirir ve odayı daha geniş gösterir. İhtiyacınız olan tek şey standart bir vazo ve bir miktar tatlı su.

Kalan boyaları değerlendirin.
Hepimizin bodrumlarında %95’i bitmiş de olsa ne olur ne olmaz diye duran boya kutuları vardır. Neden bu boyları mobilyalarımızı renklendirmek ya da evin bir kirişini boyamak için kullanmıyoruz? İşe ahşap sandalyenizin bacaklarını boyamakla başlayabilirsiniz.

Atmayı düşünmeden önce mobilyanıza farklı bir stil verin.
Sunum, öğeleri nasıl algıladığımız üzerinde büyük bir etkiye sahiptir. Üst sınıf perakende mağazalarının, indirimdeki emsallerine kıyasla sunumda çok daha fazla çaba harcamasının nedeni budur. Etrafta yatan yorgun ve eskimiş mobilyalarınız varsa içinizdeki iç mimara kulak verin ve elinizden geldiğince elden geçirip yenileyin. En sevdiğiniz kitaplarla, mumlarla, vazolarla hareketlendirin.

Geri «
Ileri »

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir