December 7, 2019

Burcuna Göre Sana En Uygun Spor Hangisi?

Spor için motivasyon bulmaya çalışırken zorlananlardan mısınız? Hem zihniniz hem de vücudunuz için spordan aldığınız çok sayıda fayda var, ancak kendinizi caydırmamak için ilgi alanlarınız, zevkleriniz ve fiziksel formunuzla tutarlı bir spor seçmek çok önemli. Bahane üzerine bahane üretmeyi bırakıyoruz işte burcunuza göre size en uygun sporlar;

Koç
Koçların hayatta her zaman olduğu gibi hareket halinde olmaları gerekiyor! Hız, adrenalin ve biraz tehlike sizi cezbeder. Kayak, dövüş veya aksiyondan oluşan sporlar size mükemmel şekilde uyar (kayak, boks, bisiklet veya tenis gibi). Kaybetmekten nefret edersiniz, bu yüzden yarışmalarda kazanmak için ne gerekiyorsa yaparsınız.

Boğa
Hız, tehlike, şiddet ve hatta rekabet fikrinden nefret ediyorsunuz. Bahçecilik, golf, yürüyüş, okuma gibi sakin ve tembellik içeren aktiviteleri tercih edersiniz.

Yengeç
Eviniz hayatınızın en önemli parçası. Evinizin görünümünü iyileştirmek için DIY projeleri, bahçe işleri veya eski mobilyaları restore etmeyi seviyorsunuz. Dışarıda da su ile ilgili herhangi bir şeyden zevk alırsınız: balık avı, yüzme, şnorkelle yüzme, sörf tam size göre aktiviteler!

Aslan
Sağlam bir fiziksel yapı ve taşan bir enerji ile yetenekli, aktif olmaya karar verdiğiniz zamanda gerçek spor başarıları elde edersiniz. Koşmak, at binmek, dans etmek… Kısacası, her atletik aktivitede başarılısınız.

Başak
Başaklar aktif bir spor yapmak yerine entellektüel aktiviteleri tercih ederler fakat planlayıcı yapılarıyla her sporda da başarılı olabilirler. Spor salonu günlerini ajandanıza ekleyip her türlü salon sporunu yapabilirsiniz.

Terazi
Şiddetten ve yoğun çabalardan nefret ediyorsunuz, bu yüzden sizi bir spor yapmaya iten tek sebep, formda kalmak! Dans, artistik patinaj, tenis veya senkronize yüzme gibi çekici bir spor bulmayı tercih edebilirsiniz.

Akrep
Akrepler geçmişten beri yaptıkları sporlarla elde ettikleri fit vücutlarıyla etrafındaki herkesi kıskandırabilir. Maraton, boks vb. Güç ve dayanıklılık kullanan spor dallarında rekabeti ve üstünlüğü seviyorsunuz.

Yay
Yaylar aşırı aktif insanlar, bu yüzden çok sayıda faaliyette yer alıyorlar! Bir ekipte veya kendi başınıza olsun, sizi harekete geçiren herhangi bir etkinliği seviyorsunuz. Basketbolda, binicilik sporlarında, futbolda veya bisiklette üstünlük elde edebilirsiniz.

Oğlak
Kendinizi yeni şeyler okumak ve öğrenmek için yalnız bırakmayı tercih edersiniz, bu nedenle spor yapmak sizin için bazen anlamsız gelebilir, ancak herhangi bir fiziksel aktiviteye katıldığınızda tüm hakkını verirsiniz çünkü konsantrasyon sizi göbek adınız. Golf, kayak, kaya tırmanışı gibi tamamen konsantrasyon gerektiren sporlar tam sizlik.

Kova
Hafta sonunu daha çok cep telefonu ya da bilgisayarınızla geçirmeyi seviyorsunuz Kovalar fakat ekranı kaydırmak bir spor dalı değildir. Bir gün evden çıkmaya karar verirseniz doğa yürüyüşü, koşu gibi fazla efor gerektirmeyen sporları tercih edebilirsiniz.

Balık
Barışçıl bir yapınız olduğu için hırs gerektiren sporlar pek size göre değil. Burcun da getirisiyle suyla haşır neşir olmayı çok seven Balıklar, deniz içeren her sporu sevecektir. Dalış yapma, yüzme, yelken, sörf vb.

Geri «
Ileri »

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir