March 25, 2019

En Romantik 5 Aşk Romanı

Bazen hepimiz gerçek dünyamızdan kaçmak için bir yol arıyoruz. İster bir ilişki içinde iken ister aşkı ararken, midenizde kelebekler uçuşmasını istemek ve kalbinizi ateşe vermek için aşk dolu bir masal gibisi yoktur. Ya da tatilde bir sahilde kıvrılmış güneşleniyorken tutku dolu sayfalarda kaybolmak, yürek burkan trajediler karşısında duygulanmak isteyebilirsiniz. Biz de size bugün her türden aşk romanının olduğu bir liste hazırladık. Modern klasiklerden, efsane romanlara işte okuduktan sonra kolay kolay unutamayacağınız aşk romanları:

1. Senden Önce Ben – Jojo Moyes
Aralarında hiçbir ortak noktanın olmadığı iki aşığın bir araya gelişini anlatan bir modern roman olan Senden Önce Ben, zorluklara ve sıkıntılara rağmen sevginin en beklenmedik yerlerde nasıl çiçeklenebileceğini gösteriyor.

2. Defter – Nicholas Sparks
Defter, romantik bir çıkmazın etrafında gelişen bir ‘aşkı kaybedip yeniden kavuşma’ hikâyesi. Aslında bu kitabın tanıtıma ihtiyacı yok. Baş rollerini Ryan Gosling ve Rachel Mcadams’ın paylaştığı efsane filmini mutlaka izlemişsinizdir. Film bu kadar popüler olmadan önce Defter çoktan New York Times’ın en çok satan romanlar listesine girmişti bile! Sizi hem güldürecek hem çok ağlatacak, duygusal bir hız trenine binmişsiniz gibi hissettirecek Defter, aşkın gücünün ne kadar büyük mucizeler yaratabildiğini kanıtlıyor ve sürükleyici hikayesiyle kitabı elinizden bir saniye bile düşüremiyorsunuz.

3. Gurur ve Önyargı – Jane Austin
Bu kitabın ilk olarak 1813’te yayınlandığına inanmak zor, ama yine de bugün bile okuyucular tarafından fazlasıyla ilgi görüyor. Dünya çapıdan 20 milyondan fazla satan bu aşk hikayesi, en sevilen kitap listelerinde en üst sıralarda yer almaya devam ediyor. Bu zorlayıcı şaheser, Elizabeth Bennet ve Bay Darcy arasındaki karmaşık aşk hikayesini anlatıyor, ancak aynı zamanda erkeklerin güç sahibi olduğu ve kadınların sosyal hiyerarşilerinin ihmal ettiği bir dünyada inanılmaz bir statü, zenginlik, saygınlık ve aşk hikayesi.

4. Kolera Günlerinde Aşk – Gael Garcia Marquez
Nobel ödülü sahibi bu kitap, birbirlerine tutku ile aşık olan iki gencin hikayesini anlatıyor. Para için başkasıyla evlenen genç kız sonrasında genç çocuk perişan bir haldedir. Yine de perişan genç aşkını unutmaz ve sevdiği kadının kocasının cenazesine gider hem de 50 yıl 9 ay ve 4 gün sonra.. Aşk için ne kadar beklersiniz?

5. Zaman Yolcusunun Karısı – Audrey Niffenegger
Bir kitabın sizi başka bir yere ve zamana taşımasını istiyorsanız, işte aradığınız hikaye! Bu zeki hikaye, yakışıklı kütüphaneci Henry de Tamble ve sanatçı karısı Clare Abshire hakkında. Henry bir andan başka bir ana sıçramasına sebep olan bir hastalığa sahiptir. Zamanda sürekli gidip gelmesine rağmen, çiftin tutkulu aşkı hiç değişmez. Bu sıradışı ve sürükleyici hikayeyi bir an bile elinizden bırakmak istemeyeceksiniz.

Geri «
Ileri »

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir