June 3, 2020

En Romantik Örgü Saç Modelleri

Yıllar geçse de saç modeli trendleri arasından sıyrılıp her seferinde tercih edilen bir model var: saç örgüleri! Çocukken annelerimizin okula giderken saçlarımıza yaptığı örgüler son yıllarda farklı farklı şekilde karşımıza çıkmaya başladılar. İster taç şeklinde olsun ister iki taraftan örülmüş biçimde örgü saç modelleri abartılı saçlardan hoşlanmayan kadınların ve yaz düğünlerinin kurtarıcısı oldu. Gideceğiniz özel bir etkinlik ya da güzel bir hafta sonu buluşması varsa saç boyunuz ne kadar uzun ya da kısa olursa olsun uygulayabileceğiniz saç örgüsü modelleri burada;

At Kuyruğu Örgü
Güzel ve bakımlı görünmek istiyorsunuz ama o gün canınız saç yapmayı hiç istemiyorsa bu at kuyruğu örgü en pratik modellerden biri. Saçınızı at kuyruğu yaptıktan sonra bir tutamını lastik tokanızın etrafına dolayın kuyruğunuzu da örün. İşte 2 dakikada güzel bir saç modeline kavuştunuz.

Enseden Örgü
Normalde sade bir görünüm sunan topuz modeline küçük bir heyecan katmaya ne dersiniz? Saçınızın arkasından bir tutam alıp örün ve ucunu topuzunuzun içine saklayın. İster işe giderken ister akşam çıkarken bu modeli kullanabileceğiniz yerler sınırsız.

Karmaşık Örgü
Kabul ediyoruz bu modeli yapmak için bu işte biraz tecrübeli olmak gerekiyor fakat başardığınızda iyi bir saç artistinin elinden çıkmış gibi görüneceksiniz. Saçınızı üçe ayırın ve tepede kalan tutamı sabitleyin. Yanları balıksırtı örgüsüyle örün ve üstü normal örgü ile şekillendirin sonunda bütün bu örgüleri tek bir topuzda sabitleyin. Bolca firkete ve tel toka gerektiren bu model düğünler için çok ideal.

Geri «
Ileri »

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir