April 21, 2019

En Taze Bahar Parfümleri

Sonunda bahar geldi, şimdi bahar temizliği zamanı! Sadece ev ve gardırop temizliğinden de bahsetmiyoruz. Güzellik rutininize de bir ferahlık gelmesinin zamanı gelmedi mi? Artık koyu bordo rujları kaldırıp şeftali tonlarına dönmenin zamanı geldi. Çiçekler açıyor, güneş parlıyor ve kışın odunsu, boğucu kokularını artık çekmecelerimize kaldırıyoruz.

Doğadan ilham almak için daha iyi bir zaman olamaz. Hazır ağaçlar çiçek açarken güzellik rutininizin de biraz çiçek kokması muhteşem olmaz mı? Aşağıda sıralayacağımız parfümler yıllardır ikonlaşmış bahara en çok yakışan kokular. Bakalım siz bu bahar nasıl kokacaksınız?

1. Marc Jacobs – Daisy
En tanınan ve ikonik şişelerden birine sahip olan Marc Jacobs Daisy üç farklı çiçek, taze çilek ve sedir ağacı notalarından oluşuyor.

2. Viktor & Rolf – Flowerbomb
Hem tatlı hem de seksi hissettiren bir koku olan Flowerbomb sadece kokusu için değil, aynı zamanda uzun süre kalıcı olmasıyla da tercih edilen bir parfüm.

3. Clinique – Happy
Taze narenciye ve çiçek kokularıyla Happy sizi bahara bir adım daha yaklaştıracak. Adına çok yakışan bir kokuya sahip olan bu parfümü sıktığınız an gülümsemeden edemeyeceksiniz.

4. Dior – Miss Dior
Dior’un en bilinen parfümlerinden biri olan Miss Dior geçtiğimiz yıllarda iki yeni gül notası ile güncellendi. Klasikten şaşmayanlar için birebir.

5. Chanel – Coco Mademoiselle
Chanel’in klasik parfümlerinden biri olan Coco Mademoiselle, yasemin ve gül çiçeklerinin en güzel notalarını mandalina ve portakal çiçeğiyle eşleştiriyor.

6. Chloe – Eau De Parfum
Taze, pudra ve çiçek kokularından oluşan Chloé, kalbinde pembe şakayık ve sedir notalarının da bulunduğu gül ve manolya notalarından oluşuyor.. Hem klasik hem zarif hem de kadınsı…

Geri «
Ileri »

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir