April 21, 2019

En Yararlı Bakım Yağları

En Yararlı Bakım Yağları

Yüz yağları ve serumları birkaç senedir altın çağını yaşıyor.
Her duyduğumuz yağı alıp bir an önce cildimize, saçlarımıza, yüzümüze sürmek istiyoruz.
Fakat biz En yararlı bakım yağları başlığımız ile sizlere bunu daha net anlatmak istiyoruz
Fakat her ne kadar çoğu yağ yararlı da olsa bazıları diğerlerine göre daha çok yönlü ve her türlü cilt sorunu için kullanılabilir.
Siz yine evinizdeki hindistan cevizi, jojoba yağlarınızı kullanmaya devam edin.
Biz bugün size en yararlı yağları anlatmaya geldik.

Çay Ağacı Yağı
Özellikle yağlı veya sivilce eğilimli bir cildiniz varsa,uzmanlar, çay ağacı yağı ve üzüm çekirdeği yağı içeren cilt ürünlerini kullanmanızı öneriyor. Araştırmalar gösteriyor ki çay ağacı yağı en az sivilce kremleri kadar akne tedavisinde etkili. Üzüm çekirdeği yağı da cildinizin doğal yağ üretimini düzenlemeye yardımcı oluyor ayrıca içerisindeki doğal antioksidanlar ve c vitamini ile cildinizin sağlıkla parlamasını da sağlıyor.

Argan Yağı
Eğer sizi en çok endişelendiren şey kırışıklıklarınızsa eliniz herkesin favorisi olan yağa gidebilir: argan yağı! Yaz aylarında diğer antioksidanlara göre daha kalıcı bir koruma sağlayan argan yağı e vitamini ve cildiniz için önemli olan bazı yağ asitlerini içeriyor.

Aynısefa Yağı
Kızarıklık, tahriş, lekelenme derken hassas bir cilde sahip olmak bazen çok zor olabiliyor. Neyse ki bu gibi rahatsızlıklarınıza anında iyi gelip sizi rahatlatacak doğal yağlar var. Uzmanlar hassas, zarar görmüş veya güneşten yanmış cildi tedavi etmek için hücre yenileyici etkileri olan aynısefa yağını tavsiye ediyor. Aslında iltihaplanmayı azaltmak ve döküntü veya kaşıntı gibi küçük cilt problemleriyle mücadele etmek için yüzyıllardır kullanılan bu şifalı yağ, hassas ciltliler için muhteşem bir kurtarıcı.

Zeytinyağı
Sürekli çatlayan, kuruyan adeta bir çöle benzeyen bir cildiniz varsa mutfağınızda sıkça kullandığınız bir malzemeye başvurabilirsiniz: sızma zeytinyağı! Burada dikkat etmeniz gereken bir nokta var. Zeytinyağınızın soğuk sıkım olması gerekiyor. Yalnızca harika bir nemlendirici olmakla kalmayan zeytinyağı, hepsi besleyici olan ve yaşlanmayla savaşmaya yardımcı polifenoller, skualen ve yağ asitleri gibi zengin maddeleri de içeriyor. Cildinizin nasıl tepki vereceğini görmek için gece yatmadan önce sürerek işe başlayın, yüzünüzü temizlemek için bile kullanabilirsiniz.

Geri «
Ileri »

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir