July 6, 2020

Fashion Week Boyunca En Sevdiğimiz Sokak Stilleri

Yılın en büyük moda olayı Fashion Week, New York, Londra, Milan ve Paris derken gerçekleşti. Biz hala 2019 yılı kışı ile uğraşaduralım 2020 yılı yaz ayı trendlerini şimdiden öğrenmeye başladık bile. Her moda haftasında podyumdaki görünümler kadar sokak stilinde modanın it girl’lerinin neler giydikleri de merak konusu oluyor. Aylar öncesinden moda haftasında neler giyeceklerine karar veren modanın isimsiz ikonları, çoğu zaman ne giyeceğimize de yön veriyor. Gelin sıcağı sıcağına Fashion Week’lerde görüp bayıldığımız sokak stili trendlerine göz atalım.

Matrix Etkisi
Bu yılın en çok öne çıkan materyali deri Moda Haftaları sokak stillerine de damgasını vurdu. Matrix filminden fırlamış gibi görünen kombinlerde favorilerimiz uzun deri trençkotlar oldu.

Tartan Severler
Tartan deseni son birkaç yıldır tekrar dönüş yaşadı derken sokak stillerinde çokça gözümüze çarptı. Özellikle ceketlerde çokça yer verilen tartan yani kareli desen, kullanıldığı her kombine modern bir görünüm kazandırıyor.

Clutch Modası
Yıllardır ellerde gezen clutch çantalar bu sezon biraz daha biçim değiştirdi ve şekilsizleşti. Kocaman bir şişme montu tutuyormuş görünümü sunan bu el çantaları sezonun en hit aksesuar trendlerinden birine dönüştü.

İç Gösteren Üstler
Daha önceki yıllarda iddialı ve feminen görünümlü üstler görürken bu yıl moda haftalarında vücudu iyice saran, iç gösteren üstlere çokça rastladık. Kullanıldığı her kombine rahat bir hava katan ve giyeceğiniz her parçayla uyum sağlayan bu üstler, daha uzun süre kombinlerde yer alacak gibi görünüyor.

Vitamin C
Moda haftalarının şüphesiz en çok kullanılan renklerinden biri turuncuydu. İster ceket, mont formunda ister aksesuar olarak kullanılmış olsun sokaklarda bolca c vitaminine maruz kaldık!

Geri «
Ileri »

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir