February 18, 2020

Grip ve Nezleye Evde Bitkisel Tedaviler

Uzman hekimler grip ve nezlenin evlerde de kendi kendine tedavi edilebileceğini söylüyor. Nezleden korunmanın en ideal yolu ise bağışıklık sistemini güçlendirebilmekten geçiyor. Grip ve nezleyi evde bitkisel tedavi yöntemiyle iyileştirmek için yapmamız gereken basit yollar vardır.
Nezleli günleri kolay atlatabilmek için bol su içilmeli. Fazla su içilemiyorsa ıhlamur, kekik, yeşil çay gibi bitki çayları tüketilebilir. Nezlede burun bazen kurur bazen de akar. Eczanelerde satılan deniz suyu veya tuzlu su kullanımı da rahatlamanızı sağlayacaktır. Burun tıkanıklığı şikâyetlerinde küveti doldurup içerisine okaliptus, mentol gibi bitkisel yağlar kullanılabilir. Grip ve nezle de c vitamini ve çinko alımı da oldukça önemlidir. C vitamini ve çinko alımına başlandığı zaman bu hastalıkları kolaylıkla atlatabilirsiniz.
Grip ve nezlenin en bilinen ve en iyi ilaçlarından biri de tavuk suyu çorbasıdır. Bu çorba vücut ısısını artırıp nefes yollarını açar. Zayıf bir bağışıklık sistemi soğuk algınlığına çabuk yenilir. Kafein fazla alındığı zaman tansiyonda yükselme, çarpıntı ve uykusuzluk gibi sorunlar ortaya çıkabilir.

Geri «
Ileri »

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir