April 21, 2019

Her Kadının Bilmesi Gereken Makyaj Hileleri

1. Göz kaleminizi çakmakla ısıtarak yumuşatabilir, daha kolay sürülmesini sağlayabilirsiniz. Bir saniye ısıtıp 15 saniye soğumasını bekledikten sonra her zaman uygulamaya çalıştığınız o ince çizgiyi kolayca elde edebilirsiniz.

2. Muhteşem eyeliner kuyruğunu çekebilmek için bir kaşıktan yardım alın. Önce kaşığın sapıyla dışarıya düz bir çizgi çekin sonra kaşığı ters çevirip göz kapağınıza koyun ve eyeliner’ınızı kusursuz bir biçimde tamamlayın.

3. Aynı kaşığı rimelinizin göz kapağınıza bulaşmaması için kullanın. Kaşığın dış kısmı rimeli uyguladığınız göz kapağınızın üzerinde olacağı için fazla rimeli göz kapağınıza uygulamaktan kaçınacaksınız.

4. Lens suyu ile rimelinizi eski haline döndürebilirsiniz. Maskaraların ömrü hijyenik sebeplerden dolayı yalnızca 3 ay fakat bu 3 ayda maskaranız kuruduysa içerisine birkaç damla lens suyu damlatıp eskisi gibi kullanabilirsiniz.

5. Kirpik kıvırma aparatınıza biraz saç kurutma makinesi tutun böylece ısının da etkisiyle kirpikleriniz daha fazla kıvrılacak. Tıpkı saçınıza maşa ve fön uygulaması yaptığınız gibi kirpik kıvırma aparatınızı da ısıtırsanız daha uzun süre kıvrık kirpiklere sahip olursunuz.

6. Rujunuzun daha kalıcı olmasını istiyorsanız ilk kat uygulamadan sonra dudağınızın üzerine bir peçete örtün ve transparan pudra uygulayın. Bu uygulama hem rujun fazlalığını alıyor hem de daha uzun saatler kalıcılık sağlıyor.

7. Göz altı morluk ve şişliklerinizi göz altı kapatıcınızı üçgen şeklinde uygulayarak gizleyin. Göz altı kapatıcınızı noktalar halinde uygulamayı seviyor olsanız bile en doğru uygulama şekli alt kirpiklerinizden başlayıp yanağınıza doğru bir üçgen çizerek uygulamak.

Geri «
Ileri »

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir