February 26, 2020

Kış Tatili İçin En Yakın 3 Rota

Tatil denilince akıllara yaz mevsimi gelse de bembeyaz kış günlerinde de ufak kaçamaklar yapmak harika bir deneyim olabilir. Yaz insanı değil kış insanıysanız ve havaların soğuk olması çok da canınızı sıkmıyorsa valizlerinizi hazırlayın. Tatil yapmak isteyip ülke sınırları dışına çıkmaya vaktiniz yoksa işte muhteşem bir kış tatili tecrübesi yaşayabileceğiniz 3 rota:
Uludağ
Ülkemizin nadir güzelliklerinden biri olan Uludağ yıllar geçse de popülaritesini hiç kaybetmiyor. Bursa gibi merkezi bir ilde olması ulaşım açısından da çok avantajlı. Birkaç günlüğüne hatta hafta sonu kaçamağı için bile uygun olan Uludağ’da kayak, snowboard eğitimi alabilir, teleferiğe binip güzel manzaranın tadını çıkartabilirsiniz. Uludağ Milli Parkı, Softaboğan Şelalesi, Aynalı Göl, Kilimli Göl gibi doğa harikalarına da uğramadan dönmeyin.

Kartepe
Marmara Bölgesi’nin üçüncü en yüksek noktası olan Kartepe, ülkemizdeki sayılı kayak merkezlerinden biri. Kış sporlarının yanı sıra keyifli doğa yürüyüşleri de yapabileceğiniz bu sakin cennetin çevresinde de keşfedilecek birçok güzellik saklı. Kuzu Yaylası, Maşukiye ve Aygır Deresi bunlardan birkaçı.

Abant
Bolu’da yer alan Abant Gölü yaz kış doğa severlerin büyük ilgisiyle karşılaşan bir yer. Karla kaplanan göl manzarası eşliğinde sakin ve sıcak bir tatil geçirme tecrübesi sunan Abant, romantik anlarla dolu bir tatil geçirmenizi sağlayacak. Geniş orman ve ağaç türleri sayesinde hem havası hem doğası benzersiz olan Abant Gölü’ne gitmişken Abant Doğal Yaşam Müzesi, Sinekli Yaylası, Samandere Şelalesi de görülmeye değer yerler, hatırlatalım.

Geri «
Ileri »

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir