July 16, 2019

Kışın Cilt Bakımı Tüyoları

Herkesin favori mevsimi farklı da olsa hem sıcak yaz günlerinin hem de serin kış akşamlarının cildimize ciddi zararlar verebildiği gerçeği ile karşı karşıyayız. Her mevsim cilt bakım rutinimiz değişiyor. Peki kışın zararlarından cildimizi nasıl koruyacağız? İhtiyacınız olan tüm ürün çeşitlerini sizler için derledik.
1. Köpük temizleyiciler yerine losyon temizleyicileri tercih etmelisiniz. Köpük temizleyiciler sıcak yaz günlerinde ideal de olsa halihazırda cildimizi kurutan kış soğuklarında temizlerken nemlendiren bir temizleyici tercih etmek çok önemli.
2. Kış aylarında bakım rutininize cidlinizi nemlendirecek ve mevcut nemini hapsedecek bir serum ürünü mutlaka katmalısınız. Serumların yağlı ciltlerde kullanılmaması gerektiğine dair yanlış bir önyargı da olsa her cilt tipine ve cilt sorununa uygun bir serum ürünü mevcut. Cilt tipinizi iyi öğrenip ona uygun ürünler seçmek, kış aylarının cilt bakımında olmazsa olmazlarda.
3. Nem kaybı yaşayan ciltlerin çabuk yaşlandığı ve kırıştığı artık bilimsel bir gerçek. Yaz aylarında cildimizi nemlendirmeye nasıl dikkat ediyorsak kış soğuklarında da bu rutinimizi kesinlikle atlamamalıyız.
4. Cildimizin kış aylarından en çok etkilenen yerlerinden biri dudaklarımız. Soğuk havanın etkisiyle çabucak kuruyup çatlayan ve kanayan dudaklarınız için mutlaka bir dudak balmı edinmelisiniz.
5. Yüze yağ sürme fikri en başta doğru gelmese de kış aylarında daha da fazla kuruyan cildimiz için bazı önlemler almamız gerektiği aşikar. İçeriğinde cildimiz için oldukça yararlı olan e, b ve c vitaminlerini barındıran, cilt tipinize uygun bir yüz yağı edinin ve gece yatmadan önce temiz yüzünüze uygulayın. Sabah sonuçlara siz bile inanamayacaksınız.
6. Cilt bakım rutinlerinin bir diğer vazgeçilmezi maskeler. Eğer maskeyi sürüp yıkamak ile uğraşmak istemiyorsanız son zamanların en trend cilt bakım ürünü olan kullan at kağıt nem maskelerini deneyebilirsiniz.

Geri «
Ileri »

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir