June 2, 2020

Kışlık Bot Seçerken Nelere Dikkat Etmelisiniz?

Kış ayları geldi çattı. Soğuk günlerde giyim tercihlerimizi de mevsimsel değişiklere göre yapmaya özen gösteriyoruz. Kışın olmazsa olmaz birkaç parçasından biri de kışlık botlar. Peki yıllarca giyebileceğimiz, ayaklarımızı üşümekten koruyacak bot seçimlerini yaparken nelere dikkat etmeliyiz?
● Kaliteli Materyal
Alacağınız botun senelerce giyseniz de eskimeyecek bir materyalden yapıldığına dikkat edin. Gerçek deri bot modelleri fazla yağış alan iklimler için ideal. Sürekli kar ve yağmur yağışı olan bir yerde yaşıyorsanız kalın tabanlı deri bir bot sizi yıllarca idare edebilir.
● Zamansız Bir Model
Kıyafet trenlerinde olduğu gibi bot ve ayakkabı modellerinde de her sezon farklı farklı seçenekler karşımıza çıkıyor. Her sezon yeni bir ayakkabı alacak bütçeniz yoksa ve aldığınız botu fonksiyonel bir biçimde kullanmak istiyorsanız her kıyafetle uyacak, düz ve sade bir modeli tercih etmelisiniz.
● Şık Bir Seçenek
Kışlık botlar üretim amaçları itibari ile bazen kaba ve şıklıktan uzak olabiliyorlar. Günlük kullanım için bu modeller ideal de olsa özel ve şık bir akşamı tamamlayacak bir seçeneğiniz de mutlaka olsun. Birkaç sezondur yükselişte olan çizmelerden yardım alabilirsiniz.
● Kar Botu
Ayakları sürekli üşüyen, her kış bu durumdan muzdarip olan bir yapınız varsa kar botu belki de sizin için en doğru tercihtir. Su geçirmeyen, dışarıdaki soğuğu hissetmezken içerisindeki ısıyı da kaybetmeyen bir kar botu senelerce rahat ve sağlıklı bir kış geçirmenize olanak sağlayacaktır.
● Bağcıklı Değil Fermuarlı
Bağcıklı bot modelleri her ne kadar estetik açıdan çok şık ve güzel dursalar da kat kat giyindiğiniz bir günde eğilip kalkarken size zorluk çıkarabilir. Bu yüzden giyip çıkarması en rahat olan fermuarlı bir bot modeli tercihi, zaman kaybını da önleyecektir.

Geri «
Ileri »

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir