February 24, 2020

Kontür Makyajı Nasıl Yapılır?

Son birkaç senedir Youtuber ve Influencer’ların da etkisi ile makyaj trendleri çok değişti. Eskiden bir ruj bir rimel sürüp evden çıkarken günümüzde aydınlatıcı ve bronzer olmadan sokağa adım atamaz olduk. Mutlaka videolarını izlemiş ve denemişsinizdir ama yine de nasıl yapıldığını tekrar gözden geçirmek istiyorsanız işte kontür makyajı nasıl yapılır sorusunun cevabı:

Kontür Nedir?
Kontür makyajı yüzün belirli alanlarını ön plana çıkartıp kusurlu olduğunu düşündüğümüz kısımları gölgelendirme olarak tanımlanabilir. Elmacık kemikleriniz çıkık fakat biraz gıdınız varsa elmacık kemiklerinin altını ve çenenizin altını ten renginize uyan bir bronzer ile gölgeleyebilirsiniz.

Cilt Alt Tonum Nedir?
Cildimize uygun makyaj malzemelerini seçerken cilt alt tonumuzu biliyor olmamız çok önemli. Fondöten, kapatıcı gibi özellikle ten makyajı için kullanılan ürünler mutlaka cilt alt tonunuza uygun olmalı. Peki cilt alt tonumuzu nasıl belirleyeceğiz? Bileğimizdeki damarları inceleyerek. Eğer damarlar mor ya da mavi ise cilt alt tonunuz soğuk, hem mavi hem yeşilse nötr, yeşil, zeytin yeşili tonlarda ise sıcak alt tonlu bir cilde sahipsiniz demektir.

Kontür Makyajı İçin Neler Gerekli?
Tam anlamıyla hatlarınızı ön plana çıkartmak istiyorsanız cilt alt tonunuza uygun bir fondöten, kapatıcı, bronzer ve aydınlatıcı kontür makyajının olmazsa olmaz makyaj ürünleri. Bronzer seçerken kızıl tonlardan kaçınıp küllü tonlara ağırlık verebiirsiniz. Gölgelendirmenin kalıp gibi durmasını engellemek, bronzer’ı eşit bir şekilde dağıtabilmek için makyaj fırçası edinmeniz de önemli.

Ürünleri Uygulamanız Gereken Yerleri Biliyor Musunuz?
Daha ince bir yüz için elmacık kemiklerinin tam alt kısmına bronzer uygulayabilirsiniz. Geniş bir alnınız varsa saç çizginizin alt köşelerine, gıdınız varsa çenenizin altına yapacağınız bir uygulama fark yaratacaktır. Burnunuzu daha ince ve hokka göstermek istiyorsanız burun yanlarına bronzer ucuna aydınlatıcı uygulayabilirsiniz.

Geri «
Ileri »

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir