February 26, 2020

Kontür Nasıl Yapılır?

Son zamanların makyaj modasına yeni bir akım eklenmiştir. Yüz hacmine makyaj teknikleri ile üç boyut kazandırılmaktadır. Peki kontür nedir? Yüze kontür nasıl yapılır? gibi soruları soran ve hatta ilk defa duyan ve merak edenlerde vardır. Kontür yüze yapılan farklı makyaj teknikleri ile ışık ve gölge uygulamalarıdır.
Yapılan kontür uygulaması sonrasında yüze kazandırılan 3 boyut görüntüsü ile elmacık kemikleriniz ön plana çıkabilir, yüzünüz üçgen görünebilir, geniş olan alnınız bile daha dar durabilir. Bunların hepsini yüz kontürleme tekniği uygulayarak yapmanız mümkündür. Bir nevi makyaj hilesi diyebilirsiniz. Önemli olan nereye aydınlık nereye gölge vermeniz gerektiğidir.
Açık renk fondöteni elmacık kemiklerinize ve aydınlık durmasını istediğiniz bölgelere sürün. Koyu renk fondöteni elmacık kemikleri altına ince çizgi halinde uygulayıp sonra burun kemiklerinize de aydınlatıcı kremi sürün son olarak transparan pudrayı kontürün kalıcı olmasını sağlamak için makyajınızın üzerine uygulayın.

Geri «
Ileri »

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir