July 6, 2020

Nikah, Nişan, Düğün de Ne Giyilir?

Yaz geldi düğünler başladı! Sizin de katılmanız gereken bir sürü düğün, nişan, nikah organizasyonu var ve her birinde giyeceğiniz şeylere servet ödemek istemiyorsanız gardırobunuzu inceleme zamanı geldi. Yapıldıkları yer sebebiyle nikahlara oranla daha büyük kafa karışıklığı yaratan nişan ve düğünler her seferinde bize aynı soruları sorduruyor. “Acaba çok mu sade oldum? Acaba fazla mı şık oldum?” Gelin birlikte bu kafa karışıklığını çözelim bu soruları birlikte yanıtlayalım.

Nikah

Takım Elbise
Nikahlar genellikle nikah salonunda kıyılır ve sonrası düğün ya da kokteyl ile devam eder. Bu kombin yalnızca nikaha katılacak olan düğün davetlilerine! Şık bir takım elbisenin yerini çok az şey tutar. Takım elbise deyince aklımıza gelen o sıkıcı gri, siyah takımları unutun. Yaz renklerinden ilham alın.

Çiçekli Etek + Bluz
“Nikaha katılacağım ama çok da yakın değiliz” diyenlerin kombini çiçekli etek ve bluz görünümü. Hem şık hem casual bir görünümün peşindeyseniz en uygun kombin sezonun en hit parçalarından olan saten etekler.

Puantiyeli Tulum
Hem düğüne devam etmenizi sağlayacak kadar şık, hem de nikah için de uygun. Doğru aksesuarlarla şık görünmeyecek tulum yoktur unutmayın.

Nişan

Slip Elbise
Neredeyse herkesin üzerinde gördüğümüz ince askılı saten elbiseler tam nişan etkinliğine uygun. Hem günlük hem de şık bir görünüm sağlayan elbisenizi çiçek desenli tercih edebilirsiniz çünkü yaz geldi!

Düz Renk Elbise
Söz konusu en yakın arkadaşınızın ya da ablanızın nişanıysa bir tık özen göstermekte fayda var. Hem gelini gölgede bırakmayacak kadar abartısız ama yine de elegan ve şık düz renk bir elbise tercih edebilirsiniz.

Blazer
Blazer’ın çözemeyeceği şey yoktur. Altına giyeceğiniz şık keten beyaz bir pantolon ve pastel bir blazer yaz nişanları için oldukça uygun.

Düğün

Siyah Mini Elbise
Söz konusu kimin düğünü olursa olsun önceliği sadelikten yana olanların tercihi siyah elbiseler, omuz detayları ile sıradanlıktan çıkıp farklılaşıyor.

Saten Elbise
İşte tam bir gelinin kız kardeşi elbisesi! Abartmayı seviyorsanız, düğün de abartılı bir mekanda yapılacaksa saten fakat biraz daha süslü modellerdeki elbiselere göz atabilirsiniz.

Payetli Elbise
Yine tüm dikkatleri üzerinde toplayacak olan payetli elbiseler her sezon karşımıza çıkıyor. İster gelinin en yakın arkadaşı olun ister kardeşi bu elbiseyle fark edilmemeniz imkansız.

Geri «
Ileri »

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir