June 2, 2020

Saç ve Göz Rengine Göre Gelin Makyajı

Sonunda hayatınızın belki de en önemli günü geldi çattı: düğün günü! Gelinliğim yetişecek mi? Düğünde bir aksilik çıkacak mı? Balayı için yer ayırttık mı? Derken bu çok özel günde stresinizin bir kat daha artması çok normal. Seçilecek çok fazla şey, yapılacak bir sürü iş var. Çoğu gelin düğün gününde saç modeli ve özellikle makyajlarından memnun olamiyor. Belki de sorun seçtiğiniz makyaj artistinde değildir! Doğru renkleri doğru tekniklerle uygulamak çok önemli. Birkaç yıl öncesine kadar makyaj dünyası tamamen mat renkler üzerinden giderken son yıllarda ıslak görünümlü doğal makyajlar fazlasıyla popüler oldu ve gelinler de bu modadan nasibini aldı. Gelin birlikte saç ve göz renginize en uygun gelin makyajı renkleri hangileri inceleyelim.

Sarışın ve Mavi Gözlü İseniz
Dudağınıza ve yanaklarınıza uygulayacağınız açık pembe tonları sizi bir prenses gibi güzel gösterecek bize güvenin. Göz makyajı için hem gözlerinizin rengini ortaya çıkartacak hem de saç renginizle uyumlu olacak açık kahverengi ve kemik tonlarına şans verebilirsiniz. Sezonun en hit renkleri şeftali ve somon tonları da göz makyajı seçiminde harika duracaktır.

Saçlarınız Kahve Tonlarında ve Koyu Renk Gözlere Sahipseniz
Biraz daha koyu renkte göz makyajının size ne kadar çok yakıştığını söylemiş miydik? Gül kurusu, maun, koyu kahverengi gibi renklerle gözlerinizi iyice ortaya çıkartmakta serbestsiniz. Dumanlı göz makyajlarının size yakıştığını düşünüyorsanız düğününüzde de böyle bir makyaja şans vermek en doğru karar. Gözleriniz çok ön planda olacağı için dudak ve yanakta daha nude ve şeftalimsi tonlara kaçmak yüzünüzde denge sağlamak açısından önemli.

Saçlarınız Turuncu ve Kızıl Tonlarda İse
Saçlarınız turuncu ve kızıl tonlarda ise göz renginizi her türlü ikinci plana atacaktır. Dudaklarınızda kırmızı kahve tonlarda bir ruj tercih edebilir, yumuşak pembe bir allık seçebilir gözlerinize de kahverengi bir maskara uygulayabilirsiniz. Özellikle doğal kızıl insanların kirpik renkleri genellikle açık olur, bırakın yine doğal görünsün. Yeşil ve mavi gözlüler gözlerinin daha da yeşil ve mavi görünmesini istiyorlarsa kahverengi bir eyeliner tercih edebilirler.

Saçlarınız Siyah ve Gözleriniz de Siyah İse
İşte kopkoyu ruj sürmenin zamanı geldi. Koyu kırmızı ve bordo rujlar en çok size yakışacaktır. Dudağınıza bu kadar dikkati çektikten sonra gözünüze kemik ya da beyaz tonlarda bir far uygulayıp siyah maskarayla kirpiklerinizi iyice belirginleştirebilirsiniz.

Geri «
Ileri »

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir