June 25, 2019

Sağlık Deposu Avokadoyu Tanıyalım

Kış mevsiminin soğukları kendini hissettirirken kendimize daha iyi bakmanın zamanı geldi. Unutmayın, sağlıklı bir yaşam için en önemli şeylerden biri sağlıklı beslenmek. Masa başı işlerimiz sebebiyle gün içerisinde fazla hareket edemiyoruz. Egzersiz yapmaya bu kadar az vaktimiz varken dengeli bir düzen içerisinde bir yaşam stilini belirlemek en doğrusu. Spor yapamadığımız durumlarda önceliğimizi daha sağlıklı beslenmeye odaklamak uzun vadede hem sağlığımız için hem de sağlıklı bir kiloda kalabilmemiz için önemli. Peki ne yiyeceğiz? Bizim bugünkü önerimiz A, C ve E vitamini bakımından zengin, tam bir mineral bombası olan avokado!

Neden Avokado Yemeliyiz?

● Kalp sağlığınıza önem veriyorsanız avokadoyu beslenme alışkanlıklarınıza dahil etmelisin çünkü kalp damarlarının daralması ve tıkanmasını önleyici özellikte.
● Magnezyum, demir, A, B1, B2, B3, B6, C, E, K, vitaminleri, fosfor, magnezyum, kalsiyum gereksinimlerinizi karşılar, protein değeri yüksek bir meyvedir.
● Antioksidan özelliği vardır.
● Kolesterol dengesini korumanızda yardımcı olur.
● Kandaki kötü kolesterolü düşürücü tekli doymamış yağlar içerir.
● Yalnızca yiyecek olarak değil, kozmetik ürünü olarak maske yapımlarında kullanılırsa cildi nemlendirir ve parlamasını sağlar.

Avokado Seçerken Nelere Dikkat Etmeliyiz?

Öncelikle avokado seçiminin bazı incelikleri olduğunu hatırlatalım. Avokado yumuşak haliyle yenilebilen bir meyvedir. Henüz olgunlaşmamış haliyle alırsanız tadı acı olacak, yerken zorlanacaksınız. Bu yüzden alışverişinizi yaparken avokadonuzun uygun olgunlukta olduğuna dikkat edin.

Geri «
Ileri »

1 Yorum

  1. Pingback: Çok Sağlıklı: Avokado Tarifleri – NaraMaxx Fashion Blog+

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir