April 21, 2019

Sağlıklı Bir İlişkinin 5 Temel Kuralı

Sağlıklı Bir İlişkinin 5 Temel Kuralı

Sağlıklı Bir İlişkinin 5 Temel Kuralı

Romantik bir ilişkiyi sağlıklı kılan şey çiftten çifte değişiyor.  Sağlıklı Bir İlişkinin 5 Temel Kuralı başlığımız ile sizlere bu konu hakkında ki düşüncelerimizi aktarmak istedik!
Güven ve pozitif bir ortaklık içerisinde buluşmak emek ve zaman gerektiren bir şey ve ne yazık sadece bir gecede yapabileceğiniz bir şey değil. Her ilişki için geçerli bazı kurallar var; ilişkinizin sağlıklı ve güçlü ilerlemesi için çaba sarf etmeniz şart. Sağlıklı ve güven dolu bir ilişki için neler yapılabilir gelin birlikte bakalım.

İletişim
Hayatın her alanında olduğu gibi ilişkilerde de iletişim en temel şey. Sağlıklı bir ilişkinin olmazsa olmazı olan iletişim ne yazık ki her çiftin becerebildiği bir şey değil. Mutlu ve sağlıklı çiftler birbirlerini dinleyip anlamaya çalıştıkları için iletişim konusunda genellikle sıkıntı çekmiyorlar. Kötü anıları halının altına süpürmek yerine oturup konuşmak da sağlıklı bir ilişki adına atılabilecek en doğru adımlardan. Ne kadar üzülüyor ya da kötü hissediyor da olsanız sizi rahatsız eden şeyleri konuşmaktan çekinmeyin.

Saygı
Sağlıklı bir ilişki içerisinde olmak istiyorsanız partnerinize mutlaka saygı duymalısınız. Karşınızdaki insanın zamanına, kalbine, sevgisine ve en önemlisi karakterine saygı göstermeniz çok önemli. Ayrılma tehditleri, sürekli olumsuz eleştiriler, arkadaşlara ve aileye partnerini kötü anlatma gibi saygınızı yok edecek kötü hareketlerden mutlaka kaçının.

Çok Zaman Değil Kaliteli Zaman
Her gün birbirinizi görmek zorunda değilsiniz önemli olan birlikte geçirdiğiniz zamanı iyi değerlendirebilmek. Birlikte akşam yemeği yerken ikinizin de telefonla meşgul olduğu zamanlar yerine o gün neler yaşadığınızı anlatıp birbirinizi dinleyeceğiniz buluşmalar yapın.

Takdir Etme

Kendi hayatımızın koşturmacası yanında yanımızdaki insanları takdir etmeyi unuttuğumuz zamanlar oluyor. Sevgilinize sevginizi göstermeyi ihmal etmeyin. İster bir mesajla ister gözlerinin içine bakarak ona değer verdiğinizi ve onu takdir ettiğinizi mutlaka hissettirin.

Olumsuzluklar Karşısında Pozitif Kalın
Bazen işte bir olaya sinirleniyoruz, evde biriyle kavga ediyoruz ya da sadece kötü bir gün yaşıyoruz ve negatif düşünceler her yanımızı sarıyor. Partnerinizin olumsuz tarafını ortaya çıkartacak şeyler yerine pozitif yönlerini önemseyin, unutmayın hiç kimse mükemmel değildir.

Geri «
Ileri »

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir