February 18, 2020

Sonbaharın En Popüler Renk Trendleri

Bir süredir moda artık siyah, beyaz, lacivert, kırmızı gibi temel renkler üzerinden ilerlemiyor. Her sezon pantone’nin açıkladığı yılın renginin de katkısıyla farklı renklerin farklı tonları gündeme geliyor. 2019 yılında da lugatımıza pek çok yeni renk dahil oldu. Koyu çedar, tereyağ sarısı gibi renk tonlarına sezon boyunca neredeyse bütün markalarda rastladık. Peki yeni sezonun başlamasıyla bu sonbahar ve kış hangi renkleri giyeceğiz? Gelin birlikte keşfedelim.

1. Adaçayı Pastel Yeşili
Fıstık yeşili, neon yeşil gibi aşırı canlı yeşil tonlarına yaz ve bahar ayları boyunca çokça rastladık. Havaların soğumasıyla beraber yeşil tonları da soğuyor ve soluklaşıyor. Pastel yeşili tonlarda kıyafetler, 2019’un geri kalanında sıkça gözümüze takılacak.

2. Pastel Mavi
Sonbahar denilince devreye hemen pastel tonların giriyor olması biraz klişe biliyoruz fakat bahar ayında başlayan pastel mavi trendi yıl boyunca devam ediyor, hatırlatalım.

3. Limon Sarısı
Sarı rengi birkaç senedir hayatımızın merkezine oturdu ve çok da kalkmayacak gibi görünüyor. Bazıları için iddialı bir sarı tonu olsa da limon sarısı bütün o pastel tonlarına biraz daha canlılık katmak için görevde.

4. Küllü Pembe
Toz pembenin biraz daha koyu tonu olan küllü pembe, Barbie bebek pembesini çoktan geride bıraktı. Pembeyi fazla feminen bir renk olarak görüyor olsanız bile bu kirli pembe tonuna mutlaka bir şans verin.

5. Sıkıcı Olmayan Bej
Bej bazen sadece diğer renkleri yumuşatmak ve tamamlamak için kullanılsa da giydiğiniz parçanın modeli sayesinde çok şık bir renk tonu da olabilir.

Geri «
Ileri »

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir