March 25, 2019

Zamandan Tasarruf Ettirecek 10 Moda Hilesi

İster en sevdiğiniz elbise lekelenmiş olsun, ister en sevdiğiniz süet ayakkabınızı mahvetmiş olun mutlaka günün birinde bu tarz problemlerle karşılaşacaksınız. Bu sorunlar ilk bakışta önemsiz gibi görünse de başa çıkmaya çalıştığınızda gerçekten can sıkıcı bir duruma dönüşebilirler özellikle de yapacak bir milyon işiniz ve onları yapacak vaktiniz olmadığında!
Hayatlarımızı bir nebze de olsa kolaylaştıracağını umduğumuz, bir kazağı atılmaktan kurtaracak ve gardırobunuzu temizlemenizi sağlayacak önerileri bir listede topladık. Bu küçük hilelerin hayatınızı kolaylaştıracağına eminiz.
1. Kanvas ayakkabılarınızı balmumu ile kaplayın ve saç kurutma makinesi ile kurutun. Böylece ayakkabılarınızı daha uzun süre suya karşı dayanıklı hale getirip giyebilirsiniz.
2. Düğmeli gömleklerinizi ters çevirip ütüleyin. Bu sayede düğmelere takılmadan daha kolay ütü yapabilirsiniz.
3. Gömleklerinizin yakasını saç düzleştiricisi ile ütüleyin. Her seferinde ütü masasını çıkarmaktan daha basit ve kolay!
4. Sıkışmış fermuarlarınızı kurşun kalemle tamir edin. Sıkışan dişlilere kurşun kalemin ucunu sürerseniz daha kolay açılacaktır.
5. Deodorant lekelerini kot pantolonunuzla çıkartın. Deodorant lekelerinden hemen kurtulmak için, bir çift kot pantolonu lekeli bölgeye sürtün. Herhangi bir renk geçişi olmaması için önce küçük bir bölgede test edin.
6. Ter lekelerini limon suyuyla geçirin. Sarı ter lekelerini beyaz tişörtlerinizden çıkarmak için, lekeli bölgelere çamaşır makinesine koymadan önce limon suyu sıkın.
7. Hassas kumaşlardan oluşan kıyafetlerinizi salata kurutucuda kurutun. İpek saten gibi kumaşlardan üretilen kıyafetlerinizi salata kurutucunun içerisinde kurutabilirsiniz böylece hem daha az zarar görürler hem de fazla kırışmazlar.
8. Çantanızdaki lekeleri bebek pudrasıyla çıkarın. Çantanızda yağ lekesi varsa üzerine biraz bebek pudrası dökün ve bir gün bekletin. Sabaha leke gitmiş olacak.
9. Tüylenmiş kazaklarınızı ponza taşıyla ovalayın böylece oluşan pamukçuklu görünümden kurtulabilirsiniz.
10. Çamaşır yıkarken durulama evresinde 1/2 fincan beyaz sirke ekleyin. En sevdiğiniz koyu renk kotun rengi hep aynı kalacak.

Geri «
Ileri »

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir