June 25, 2024

10 Adımda Kore Cilt Bakımı

Güzellik trendleri ve tüyolarla ilgileniyorsanız, muhtemelen Kore güzelliği hakkında her şeyi duymuşsunuzdur (bazen K-güzelliği olarak da adlandırılır).

Özünde, Kore güzellik ürünleri Kore’den gelir ve Kore’de üretilir. Genellikle Kore güzellik felsefesi göz önünde bulundurularak yaratılırlar.

Kore güzellik ürünleri ve rejimleri uzun süreli kullanım için üretilen ürünlerdir. Tutarlılık ve özveri, çok arzu edilen sonuçları veren şeydir. Bunu, hızlı bir diyete girmekle temiz bir beslenme yaşam tarzını benimsemek arasındaki fark olarak düşünün.

Temel olarak, rutin cildinize saygı duymakla ilgilidir. Kore cilt bakımı felsefesi, cildin doğal bariyerini aşındıran sert bileşenlerle dolu ürünler kullanmak yerine, cildinizin doğal ekosistemi ile çalışarak cildinizi temizleyerek, nemlendirerek, besleyerek ve koruyarak cildinizin gelişmesine izin vermektir.

 

Kore cilt bakımı nedir?

Kore cilt bakımı, hasarı geri almak için ürünlerin kullanılmasından ziyade önleme ve korumaya odaklanır.

 

10 adımlı rutin

Geleneksel 10 adımlı rutin, Kore cilt bakım rutinini gerçekleştirmenin en yaygın kullanılan yöntemidir. Genellikle aşağıdaki gibi gider:

  1. Yağ Bazlı Temizleyici

Yağ ve su birbirini iter, bu da su bazlı bir temizleyicinin cildinizdeki tüm yağ bazlı kirleri etkili bir şekilde çıkarmayacağı anlamına gelir.

SPF, makyaj ve vücudunuzun doğal sebumu, yağ bazlı bir temizleyici ile en etkili şekilde çıkarılır. Bu, doğal sağlıklı yağları yüzünüzden çıkarmaz.

  1. Su Bazlı Temizleyici

Bu, çoğu insanın “temizleyici” kelimesini duyduğunda aklına gelen temizleyici türüdür. Bu genellikle, ter ve kir gibi yağ temizleyici tarafından geride kalan kirleri temizleyen köpüren bir sıvıdır

 

  1. Eksfoliant

Eksfolyantlar, peeling, peeling ve ped gibi şeylerdir. Bu ürünler ölü cilt hücrelerinin ve birikmenin giderilmesine yardımcı olur. Yavaş başlayın ve idareli yapın (haftada en fazla bir veya iki kez).

 

  1. Toner

Bu adıma ulaştığınızda, cildinizin pH’ı bozulabilir ve asidik durumuna geri döndürülmesi gerekebilir.

Tonerler, dengeyi geri kazanmaya ve cilde nemi geri getirmeye yardımcı olur.

  1. Esans

Kore cilt bakım rejimlerine özgü esanslar, fermente edilmiş bileşenlerle formüle edilmiştir ve cildi nemlendirmek ve korumak içindir. Esansı toner ve serum arasında bir yer olarak düşünün.

  1. Tedavi

Kore cilt bakımında tedavi, genellikle serum olarak adlandırılan belirli bir soruna yardım etmeye odaklanan herhangi bir şeydir. Kırışıklıklar veya akne gibi belirli sorunları hedef alan oldukça konsantre bileşenler içerirler.

 

  1. Sayfa Maskeler

Sayfa maskeleri, yüzünüzde yaklaşık 20 dakika boyunca beklettiğiniz serumla ıslatılmış kağıt tabakalardır. Eksfolyantlar gibi, kağıt maskeler de her gün yapılması veya yapılması gereken bir şey değildir.

 

  1. Göz Kremi

Göz jelleri, kremler veya yağlar, karanlık, şişkinlik ve ince çizgilere yardımcı olurken göz çevresindeki ince, hassas cildi hedef almak için yapılır.

  1. Nemlendirici

Nemlendirici, her şeyin cildinize nüfuz etmesini sağlamak için bir dolgu macunu görevi görür.

 

  1. SPF

Son zamanlarda, insanlar güneşin zararlarının etkilerini giderek daha fazla kabul ediyor gibi görünüyor. Fondöten ve nemlendirici gibi daha fazla ürün, yerleşik SPF ile satılmaktadır.

 

SPF’li başka bir ürün giyecek olsanız bile, bu adımı eklemek yine de çok önemlidir.

 

 

 

Geri «
Ileri »

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

VDS Kiralama