July 20, 2024

10 Doğal Ev Dekorasyonu Fikri

Yaz mevsimi gelince hepimizin içi açıldı, hem kendimizde hem evimizde değişiklikler yapmak isteği ile yanıp tutuşuyoruz. Ev değişikliğinden kastımız yeni bir eve taşınmak ya da koltuk takımını değiştirmek değil elbette. Kendimizi daha yaza hazırlanmış hissedeceğimiz, güneşin sıcaklığını, denizin mavisinin verdiği huzur duygusunu evlerimizde de yaşayabileceğimiz doğal ortamların hayalini kuruyoruz. Peki bu hissiyatı nasıl evimizde yaşayabiliriz gelin cevabı birlikte arayalım.

Evinize daha fazla kontrast ve görsel derinlik kazandırmak istiyorsanız, bazı doğal malzemelerle katmanlama yapabilirsiniz. Doğal malzemeler mekanınıza güzel bir doku katar. Doğal ev dekorasyonu su sıralar trend gibi görünse ve çokça moda olsa da aslında oldukça zamansız. Bu nedenle, doğal malzemeler artık en popüler trend olmadığında bile evinize zamansız ve alakalı bir görünüm kazandıracak. Kalıcı gücü olan parçaları seviyoruz!

Jüt Kilim

Kurutulmuş bitki liflerinden yapılan jüt, çok dayanıklı ve neredeyse bakım gerektirmeyen doğal bir malzemedir; bu da onu az bakım gerektiren ve uygun fiyatlı bir halı için mükemmel bir seçim haline getirir! Çoğu jüt veya diğer doğal elyaf kilim, nötr renklerde dokunmuş bir dokuya sahiptir . Bazıları daha düz renkli bir dokumada, diğerleri çizgili ve diğer desenlerle dokunmuştur.

Jüt kilimler oldukça çok yönlüdür. Kıyı, boho, rustik ve eklektik alanlar için mükemmel bir halı stili. Ayrıca katmanlama için de harikalar! Üstüne daha küçük renkli, dekoratif bir halı serebileceğiniz dayanıklı ve nötr bir taban oluştururlar!

Seramik Çömlek Lambaları

İşte odanıza doğal unsurlar eklemenin bir diğer yolu: dokulu seramikler. Kilden yapılmışlar ve toprak tonunda sırlanmışlar ve güzel dokulu bir desene sahip olanlar… Seçiminiz hangisi olursa olsun biraz daha sıra dışı olan günlük bir nesneye yatırım yapma fikrini seviyoruz.

Toprak tonu renk düzeni, seramiği stilde daha doğal hissettiriyor. Bu lambalar rustik, geçişli, minimalist, eklektik ve boho tarzlar için harika parçalardır.

Doğa Temalı Sanat

Doğal malzemeler tipik olarak doğada bulunur. Ancak, doğa temalı sanat yoluyla görsel doğadan ilham alan malzemelerle de katman oluşturabilirsiniz. Diğer doğal ev dekorunuzu, alanınıza stilistik ve dünyevi bir dokunuş katan bir doğa sahnesi, botanik veya hayvan resmi baskısı veya resmiyle tamamlayın.

Rattan Sandalye

Bazı bohem iç tasarım fikirleri mi arıyorsunuz? Rattan bir mobilya parçası oluşturmak için birlikte dokunan, kurutulmuş palmiyeden yapılmış doğal bir malzemedir. Doğal bir renk ve malzemede bir rattan sandalyeden gerçekten daha ham ve doğal olamazsınız!

Rattan mobilyaların ne kadar hafif olduğunu ve bir odaya bu kadar kolaylıkla doku eklemesini seviyoruz. Ayrıca, bazı renk ve desenleri eklemenin harika bir yolu olan bazı yastıklar veya minderlerle bir rattan sandalyeyi eşleştirmenizi şiddetle tavsiye ederiz.

 

Geri «
Ileri »

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

VDS Kiralama