June 18, 2024

2020 Welness Trendleri

Son on yıl her gün daha güçlü ve hızlı olmak temalı geçti diyebiliriz. Keto gibi kısıtlayıcı diyetlerin benimsenmesine, yoğun antrenmanların popülaritesine tanıklık ettik. Yeni ve çeşitli uygulamalar sayesinde daha önce yalnızca ünlülerin erişebildiği kaynaklara ulaşabildik.

2020, sadece geçen yıla değil, son on yıla doğrudan bir tepki olarak şekilleniyor. Eğitmenlere göre 2020 daha azın aslında daha fazla olabileceğini anlamaya başladıkları yıl olacak. Ertesi yıl (ve muhtemelen takip edilecek on yıl) yavaşlamakla ilgili olacak – egzersizleriniz, stres seviyeleriniz, içme alışkanlıklarınız vs.

2020’deki en iyi sağlık trendlerinin ne olacağını tahmin ettikleri şeyi sizlere aktarmak için sektördeki en iyi eğitmenlerden ve beslenme uzmanlarından bazılarının görüşlerini aşağıda derledik.

1. Hücresel güzellik çağı gelecek.
Uzun zamandır cilt bakımı sadece cilt bakımı anlamına geliyordu. Sonra diyet ve yaşam tarzını içerecek şekilde gelişti. Şimdi mi? Son derece bilimsel takviyeler ile cilt bakımı çağ atladı. Hücresel güzelliğin yükselişine hoş geldiniz, bu yeni trend kesin olarak tüm güzelliğin gerçekten içten dışa geldiğini kanıtlıyor.

2. Beslenme bilimi doruğa ulaşacak.
Biz ülke olarak veganlık ve vejetaryenlik konusunda hala çok geride de olsak 2019 yılında, bitki bazlı et pazarı, Burger King ve Dunkin ‘Donuts gibi büyük oyuncular tarafından ülke çapında alt et menü öğeleri ekleyerek benzeri görülmemiş bir büyüme yaşadı. Ancak etsiz hamburgerler birden popüler olmaya başlayınca kırmızı etin bizim için o kadar da kötü olmayabileceğini iddia eden başka bir kafa karıştırıcı beslenme çalışması da elbette karşımıza çıktı. 2020’de karışıklığı gideriyoruz ve beslenme biliminin dibine iniyoruz.

3. Eko-kaygı artıyor – ama bu kötü bir şey değil.
Rekor kıran fırtınalarla geçen bir yıldan sonra artık sözlüğümüzde yeni bir kelime var o da “eko-kaygı”. Daha fazla insan gezegenimizin geleceği hakkında korkuyla boğuşurken, sürdürülebilir aktivizmin 2020’de yeni zirvelere yükseleceğini ve büyük ölçüde genç nesiller tarafından yönetileceğini tahmin ediyoruz.

Geri «
Ileri »

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

VDS Kiralama