April 25, 2024

Sağlıklı Beslenme Önerileri

Sağlıklı Beslenme Önerileri

Merhabalar bu yazımızda sizlere Sağlıklı Beslenme Önerileri hakkında bir makale hazırladık.
Şekeri hayatından çıkarmayı düşünen bir sürü insan vardır fakat bu hedeflere biraz daha gerçekçi yaklaşmak en doğrusu. Beslenme konusunda yaptıklarınızı gözden geçirip sizi çok rahatsız eden şeyleri düzelterek güzel bir başlangıç yapabilirsiniz. Daha sağlıklı bir hayat için beslenme düzeninizi gözden geçirmeniz çok önemli. O zaman sağlıklı beslenmenin yollarına birlikte bakalım.

Fermente Edilmiş Herhangi Bir Yiyecek
Pollock Communications ve Today’s Dietitian tarafından yayınlanan bir rapora göre, fermente gıdalar, yani bakteri ve maya gibi mikroorganizmalar içeren gıdalar, 2020 yılında çok fazla tercih edilecek.

Ancak bunlar bilmediğimiz şeyler değil: Yoğurt, turşu, kombucha, zaten sürekli tükettiğimiz fermente mayalanmış. İyi haber şu ki, bu yiyeceklerin sindirimi ve bağışıklığınızı artırabilen doğal probiyotikler (iyi bakteriler) içeriyor. Bu sene bol bol yoğurt ve kefir içeren smoothie’ler hazırlayabilirsiniz.

Avokado
Olgunlaşmış bir avokadoyu güzel bir tarifle hazırladığınızda inanılmaz bir lezzete dönüşebiliyor. Uzmanlara göre tadı dışında avokadonun çok daha iyi özellikleri var.
Avokado aynı zamanda neredeyse 20 temel vitamin ve besin içeriyor ve özellikle iyi bir doymamış yağ, lif, potasyum, E vitamini ve B vitaminleri kaynağı.

Tohumlara Güvenin
Kabak çekirdeği, susam ve chia tohumu gibi tohumlar sağlıklı yağlar, vitaminler, mineraller, lif ve protein içeriyor. İstediğiniz tohumları salatanıza ya da yoğurdunuza katıp çıtır çıtır bir tad elde edin. Ayrıca chia tohumu pudingi yapabilir veya yulaf ezmesine lif ve protein takviyesi için bir kaşık chia tohumu ekleyebilirsiniz.

Sağlıklı Beslenme Önerileri yazımızın sonuna geldik..

 

 

Geri «
Ileri »

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

VDS Kiralama