April 25, 2024

2021 Yazı Takı Trendleri

Kıyafet trendleri ne kadar geçici olursa olsun söz konusu takılar olduğunda bu geçicilik daha zamansız bir havaya bürünüyor. Örneğin halka küpe olabileceği her formatta karşımıza çıktı ve çıkmaya da devam edecek. Takı ve aksesuar dünyasında trendler çok da değişmese de geçmiş yıllara dönüş her zaman tecrübe ettiğimiz bir durum. Peki bu yaz aksesuarlarına geçmişten bir dokunuş var mı yoksa yepyeni trendler mi göreceğiz? Gelin 2021 Yaz takı trendlerine birlikte göz atalım.

Ağır Donanım

Büyük ve dikkat çeken mücevherler açıkçası yeni bir trend değil. Tıknaz zincirler sonbahar kış 2020 podyumlarına hakim oldu ve geçen baharda süper boyutlu çemberlerde bu akıma eklendi. Ancak 2021 baharına gelindiğinde, zincirlerin ve çemberlerin daha da geliştiğini görecek ve büyük boyutlara atlayacaksınız. Victoria Beckham’dan Hérmes’e kadar podyumlar, donanımı andıran ağır metal mücevher parçalarıyla doluydu ve gelecek yıl daha büyük takılar takmanın daha iyi olabileceğini kanıtladı (eğer kulak memeleriniz buna dayanabiliyorsa).

İnci Partisi

Gösterişli ve ilk bakışta dikkat çeken mücevherler size hitap ediyorsa, ancak boynunuz ağır zincirleri kabul etmiyorsa, o zaman 2021 baharının daha zamansız mücevher trendlerinden birini tercih etmek isteyebilirsiniz: inciler. İnciler geçen bahardan bu yana yeniden canlandı, ama aldanmayın bunlar büyükannenizin zarif süsleri ya da geçmişin değerli incileri değil. Bu yılki trendin sürpriz unsuru, podyumlarda görülen katmanlı ve uyumsuz incilerin tasarımında yatıyor.

Tek Başına

2020’nin bizi bu süreçten geçirmesi abartı değil, bu yüzden elbette takı trendleri de dahil olmak üzere bazı şeyler hayatımıza göre şekillendi. Tek küpe trendinden bahsediyoruz elbette! Pek çok podyumda gördüğümüz tek küpe trendi bu yaza damgasını vuracak gibi görünüyor.

Uzun Kolyeler

90’ların choker’larıyla dolu geçen birkaç sezonla kıyaslandığında, 2021 ilkbahar ve yaz podyum koleksiyonlarında uzun kolyelerin yeniden ortaya çıktığını görmek canlandırıcıydı. Chloé’den Dior’a ve Tory Burch’a kadar herkesin kendi uzun kolye formları vardı.

Çifte görev

Geçen sonbaharda, yardımcı çantaların trend olduğunu gördük  ve sonbaharın en büyük çanta trendlerinin 2021 baharının en önemli mücevher trendleriyle ne ilgisi olduğunu merak ediyor olabilirsiniz. Her iki dünyanın en iyilerinin podyumda birleştiğini söylesek? Bu yaz kolye olarak ikiye katlanan çantalar çok konuşulacak. Şüpheniz varsa Chanel’in en yeni koleksiyonlarına bakın.

Geri «
Ileri »

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

VDS Kiralama