June 25, 2024

2022 Ayakkabı Trendleri

Geçtiğimiz 2 senede çoğu şey gibi moda alışkanlıklarımız da değiştik. Konforun ön planda olduğu seçimler yaptığımız bu iki senenin ardından artık daha cesur moda seçimleri yapmanın zamanı geldi. Evlerde giydiğimiz terlikler, dışarı çıkarken hemen eliminizin gittiği sneaker’lar artık yerini daha iddialı ayakkabı modellerine bırakıyor. Gelin birlikte 2022 ayakkabı trendlerine göz atalım;

Eğlenceli Terlikler

Bizden duymuş olmayın bu popüler terlik trendi bu baharda her yerde olacak. Ne kadar parlak, eğlenceli ve ışıltılı o kadar iyi. Birkaç sezon önce gördüğümüz minimal geniş kayışlı terliklerin aksine (çoğunlukla Bottega Veneta sayesinde), 2022 modellerinin ayak parmaklarında daha ince bir kayış ve ekstra 90’lar nostaljisi için daha düşük, genellikle blok topuklu modeller göreceğiz.

 

Kare Burunlu Botlar

Kışın bitmesine daha birkaç ay var, bu nedenle trendlerin önüne geçmek ve çizme koleksiyonunuzu yükseltmek istiyorsanız, bunu kare burunlu bir çiftle yapın.

 

Balerin Babeti

Bale ayakkabıların dönüşü, Chanel’in klasik çiftinin en iyi Influencer’ların hepsinde görülmesiyle bir süredir yavaş yavaş inşa ediliyor. Ve yakın bir zamanda da yavaşlayacak gibi görünmüyor. 2022 Moda Haftası podyumlarında da bu ayakkabılara sıkça rastladık.

 

Fiyonklar

Bu sene herkes Cindirella masalından çıkmış gibi iddialı ayakkabılar ile karşımıza çıkacak. Şimdiden pek çok tasarımcının tasarımlarında yer verdiği fiyonklu ayakkabılar yaz düğünlerinin hit parçası olmakta kararlı.

 

Platform Her Yerde

SS22 trend rehberlerinde bildirildiği gibi, platformlar gelecek yıl topuklu ayakkabılardan brogue’lere, botlardan mary-janes’lere kadar her şeyde moda kızlarının tek tercihi olacak.

 

 

 

Geri «
Ileri »

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

VDS Kiralama