February 26, 2024

2022 Sonbahar-Kış Trendleri

2022 sonbahar/kış moda trendlerinin kapsayıcı havası tek kelimeyle özetlenebilir: nostalji. Nostalji yaşınıza, deneyimlerinize ve ilgi alanlarınıza bağlı olarak birçok farklı biçimde gelir. New York, Londra, Milano ve Paris’teki yaratıcı tasarımların hepsi daha iyi bir yaşam arzusu hissettirdikleri için, daha mutlu, daha basit zamanlar muhtemelen önümüzdeki sezon için podyumlara çevrildi. Tasarımcılar, son iki pandemi yılını iyimserlikle geçirdiler ve enerjilerini, neredeyse tüm sosyal platformlarda dikkat çekmeye devam eden mutlu olmak gibi oldukça gerçekçi trendlere kanalize ettiler. Tünelin sonundaki ışık parıltısı, daha çeşitli stil yönleri de açılıyor.

Nostaljiyi en yüksek sesle dile getirenler Sonbahar Kış 22 görünümünü tanımlıyor olsa da son birkaç sezonda belki biraz yetersiz hisseden minimalistler için ’90’lara ve 2000’lere keskin bir dönüş olduğu aşikar. Gelin önümüzdeki sezonun trendlerini birlikte inceleyelim.

 

90’lar Minimalizmi

90’lardaki bu seferki bakış açısının farkı, her şeyin çağdan geriye dönük görünümlerle ilgili olması. Helmut Lang, Ann Demeulemeester ve Jil Sander’ı içeren tasarımların hepsi düz etekler, hatta daha sade yelekler, basit düşük bel pantolonları kapsıyor.

 

Biker Ceket Yükselişi

90’ların düzgün üniformalarında ceketler büyük bir rol oynadı ve sadece klasik moto veya motorcu ceketinin değil, bomber ceketlerin de geri döndüğünü gördük. Daha bu yıl, sosyal medya sayesinde moto ceketler geri döndü ve ikinci el versiyon aramaları son birkaç ayda arttı.

Renk Koması

Tasarımcı koleksiyonları aracılığıyla rengin tam olarak uygulanması da çoğumuzu etkileyecek. Tasarımcılar, daha karmaşık çakışmaları veya kombinasyonları tercih etmek yerine belirli tonları tekrar tekrar (genellikle baştan ayağa) kullandılar.

Rahat Ayaklar

Pandemiden kalma bir şey varsa, o da rahat ayakkabılar. Bu yaz, Birkenstock çılgınlığı tarafından ele geçirildi ve neyse ki, birçok tasarımcı markası 2022 sonbahar/kış için eşit derecede “çirkin” ve ayakları seven seçenekler sunuyor. Motorcu stilinin yeniden moda olmasıyla, botlar da geri dönüyor.

Büyük Düşün

Stil seçimleri söz konusu olduğunda gerçek bir rahatlık hissi veren rafine, sade lüksle ilgili güzelce dikilmiş pantolonlarla yelek üstleri ve eşleşen gömleklerle ipeksi etekleri düşünün.

Bohem Sahne

Nostalji, yavaş moda ve ev yapımı zanaatlar, özel elden aşağı örgüler olarak tanımlanıyor. Tüm bu sıcak duygular bohem bir kıvılcım olan gerçekten eşsiz parçalara çevrildi.

 

 

Geri «
Ileri »

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

VDS Kiralama