July 24, 2024

2022 Welness Trendleri

2021 büyüme ve hesaplaşma yılıydı. 2020’nin sıkıntılarından biraz daha anlayış, odaklanma ve ilerleme hevesiyle çıktık. Ve ufukta yeni bir yıl varken, bu ivmenin azalmasına izin vermeyeceğiz.

2022’de, refah söz konusu olduğunda, aynı anda daha derine iniyor ve büyük resmi düşünüyoruz. İçimize bakıyoruz ve sesin gücünü benimsemekten tüm vücut biyomumuzu beslemenin önemine kadar iyileşmek için yeni yollar buluyoruz. Aylarca artan yalnızlıktan sonra, sosyal medya ve ötesinde, zihinsel ve ruhsal sağlığımıza hitap eden topluluklar buluyoruz. Aynı zamanda kendi dışımıza da bakıyoruz ve kişisel sağlığımızı anlamak, gezegenimiz ve nüfuslarımız acı çekiyorsa hiçbir şey ifade etmiyor. Damgaları kırmaya ve refahı kitleler için daha erişilebilir hale getirmeye devam ediyoruz.

 

  1. Sesle şifa, esenlik dünyasını kasıp kavuruyor.

Ses binlerce yıldır insanları büyülerken, işitsel deneyimler gelecek yıl refah dünyasında yeni akorları vuracak. Yapay zeka tarafından desteklenen kişiselleştirilmiş ses manzaralarından, ses banyoları gibi eski tekniklere yenilenen ilgiye kadar, psikoakustik, 2022’de bilinmesi gereken terimdir.

 

  1. Yenilikçiler, uzun ömürlülüğü demokratikleştirmek için adımlar atıyorlar.

Öncü bilim adamları, uzmanlar ve yenilikçiler, uzun ömürlü araştırmaları ve kaynakları yalnızca zengin seçkinler için değil herkesin kullanımına sunmak için çalışıyor. Evde testlerin, ürünlerin ve teknolojilerin artmasıyla birlikte 2022, insanların daha uzun süre daha sağlıklı yaşamalarına yardımcı olacak dönüştürücü bir yıl olacak.

 

  1. Tüm vücut biyomunu kucaklamak ve beslemek.

Mikrobiyom araştırmaları son on yılda patlama yaptı ve üzerimizde, içimizde yaşayan organizmalar ve onların bizimle olan ilişkileri arasındaki karmaşık incelikleri daha fazla anlamamıza yol açtı. Büyüyen bu araştırma grubuyla, bu benzersiz eko-nişlerin her birine gerçekten nasıl bakılacağına dair daha iyi bir resim elde ediyoruz.

 

  1. Doktorlar çevre hareketinde liderler haline geliyor.

Her türden doktorlar, hemşireler ve sağlık profesyonelleri, işlerinde ısınan bir dünyanın etkilerini şimdiden görüyorlar. Şimdi bazıları bir tavır alıyor ve profesyonel sorumluluk listesine “iklim aktivisti”ni ekliyor.

 

  1. Eski tarz vitaminler yeni bir nesile dönüşüyor.

Düşünceli, yenilikçi ek markaların 2022’de ivme kazanmaya devam edeceğini ve ileriye dönük yeni formüller yaratacağını tahmin ediyoruz. Bu akıllı takviyeler, bilimin sunduğu en son gelişmeleri yansıtan stratejik iyileştirmeleri içerecektir.

 

  1. Travma konusunda daha bilinçli bir dünya çağına girmek.

Akıl sağlığı ve travma hakkındaki konuşmalar her zamankinden daha fazla büyüdü ve gelişti. Sosyal medyada ortaya çıkan topluluklar, bireylerin konuşmaları ve hızlanan araştırmalarla birlikte 2022, travma konusunda daha bilinçli bir gelecek yolunda ilerliyor.

 

  1. Vücut çalışması, yüz cilt bakımının yeni odak noktası haline geliyor.

Cilt bakımı sektörü yüz merkezli bir sektör olsa da, daha fazla insan genel cilt kalitesini etkilemek için boynun güneyindeki modalitelere yöneliyor. Vücut çalışması yeni bir şey değil, ancak cilt bakımı uzmanları ve hastalar için artık acil geliyor.

 

  1. Spiritüel öz bakım, TikTok’ta yeni bir kitle bulmaktır.

Pandemi başladığından beri, manevi refah, teknoloji ve TikTok’un yardımıyla her zamankinden daha fazla ve daha geniş bir alana yayıldı. İşte maneviyatın nasıl viral hale geldiği ve bundan sonra nereye gittiğini görüyoruz.

 

Geri «
Ileri »

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

VDS Kiralama