June 18, 2024

2023 İlkbahar Yaz Trendlerine Erken Bakış

Biz bu aralar soğuk hava dalgaları ile boğuşuyor da olsak o çok sevdiğimiz bahar ve yazın özlemi ile ayaktayız. Henüz bot ve kaban alışverişi evresinde de olsak güneşin yüzünü gösterdiği günler o kadar da uzakta değil. Her sene olduğu gibi bu sene de tasarımcılar yüksek podyum sahnesinde bu bahar ve yazın trendlerini görücüye çıkardılar. Gelin hep birlikte 2023 ilkbahar yaz modasına küçük bir göz kırpalım.

Temel İçgüdü

Diplomatik bir dönüşle tasarımcılar, bazı dikkate değer S/K 22 trendlerinin ömrünü uzatarak, 2023’te bunları keşfetmeye devam ederek halihazırda yatırım yaptığımız parçalardan yeterli aşınma elde etmemizi sağladı. Yükseltilmiş temeller böyle bir trenddir. Geçen sezon, minimalizm söz konusu olduğunda, logolu yelekler, düşük belli pantolonlar ve tüp elbiselerin kahraman öğeleri olduğu açık bir 90’lar direktifi vardı. Şimdi, işler daha da geriye götürüldü; elbette, sırasıyla Peter Do ve Roksanda’nın pistlerinde görüldüğü gibi, Y2K maksi etekler ve büyük beden takım elbise çok şey, ancak silüetler daha temiz ve renk paleti daha pahalı görünüyor; turkuaz, camel ve lacivert tonlarını düşünün.

Ağır Metal

Özellikle sosyal takvimlerimiz karanlıktan sonra parlamak istediğimiz göz alıcı arayışlarla dolduğunda, metalik renkler sonbahar/kış koleksiyonlarında olağan bir yer tutuyor. Bununla birlikte, bahar için şaşırtıcı derecede taze parıldayan altın ve gümüş parçalar, metalik trendi çok yıllık bir favoriye dönüştürdü. Hafif lame yerine, deri ve bir araya toplanmış payetler gibi daha kalın fabrikasyonların keşfi var.

Kotunu Rahatlat

Bu listedeki trendlerden bazıları günlük hayata sorunsuz bir şekilde yansımayabilir (işlerinizi halletmek için tamamen şeffaf bir etek giymeye hazırsanız, bilemeyiz). Ancak, gerçekten giyeceğiniz bir şeye yatırım yapmak istiyorsanız, daha fazla kendinizi yormayın. Geniş paçalar ve su birikintileri arasında, slouchy-fit pantolonlar 2022’nin en büyük trendlerinden biriydi. Şimdi, 2023 baharı için en iyi kot pantolonlar aynı tasarım özelliklerine sahip olacak. Tibi’deki yüksek belli koyu renkli bol pantolonlardan Bally’nin zemine uygun uzunluklarla tamamlanan zahmetsiz çift kot anına kadar, daha bol kesimli kot kesinlikle bulunduğu yerde.

Büyük Çanta Enerjisi

Moda aşırı uçlarda çalışmayı sever; tipik olarak, aşırı büyük ve inanılmaz derecede ufacık küçücük olanlara sahipsiniz (ve aradaki her şey bir dipnottur). Geçtiğimiz birkaç sezonda ikinci oranın hakim olduğunu gördük; Fendi ikonik Baguette’in mikroskobik bir versiyonunu yaratırken, Jacquemus’un Le Chiquito’su ana bölmesinden daha büyük kulplara sahip. Hiç şüphe yok ki, bu çantalar eğlenceli, ancak daha pratik bir şekilde hayatınıza devam etmek istiyorsanız, o zaman Loewe, Bottega Veneta, Chloé ve bir yığında görüldüğü gibi jumbo çantanın dönüşünü de öveceksiniz.

Örümcek Ağı Örgüleri

Modanın trikoya olan hayranlığı kışla birlikte kaybolmuyor; tıpkı ağaç dallarındaki yapraklar ve yerdeki çiçekler gibi, yeniden güzel bir şeye dönüşüyor. Tığ işi genellikle sıcaklıklar yükselmeye başladığında geri döner, ancak bu sefer, sıkı ters örgüler ve yosun dikişleri hakkında daha az ve açık, örümcek ağı benzeri örgü işi hakkında daha fazlası.

Limonlu Turta

Bazı trendleri ortaya çıkarmak biraz araştırma gerektiriyor, ama diğerleri? Eh, gözden kaçırmaları oldukça zor. Yeşil ikinci kategoriye girer.

 

 

Geri «
Ileri »

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

VDS Kiralama