July 24, 2024

2023 Yılının En Dikkat Çekecek Spor Ayakkabı Modelleri

İlkbahar/Yaz 2023 pistlerinde, pek çok tasarımcının yüksek stilettoları bol yastıklı havalı spor ayakkabılar için takas ettiğini gördük. Tasarımcılar, Sandy Liang’daki şehir merkezindeki onaylı Salomon spor ayakkabılarından Coach’un 80’ler tarzı yüksek bilekli modellerine kadar sportif ayrıntılardan çekinmedi. Keds ve Altuzarra’daki retro koşu ayakkabılarından Cecilie Bahnsen’in Asics ile olan ortaklığına kadar pek çok yüksek-düşük iş birliği de vardı.

Google Alışveriş’in yazı işleri ve kreatif lideri Aya Kanai, gelecek yıl mütevazı spor ayakkabının alaka düzeyi sorulduğunda, “Rahatlık en önemli şeydir” diyor. “Hepimiz görünüşümüze renk katacak küçük bir şey istiyoruz ama bu günlerde bunu yapmak için rahatlığımızdan ödün vermek istemiyoruz. Bir daha asla topuklu ayakkabı giymeyeceğimi biliyorum!” Highsnobiety’de kreatif direktör ve satın alma başkanı Herbert Hofmann, bu noktada spor ayakkabılarının artık bir trend bile olmadığının tartışılabileceğini söyleyerek aynı fikirde.

Hofmann, “Belirli markaların ve stillerin nasıl devraldığını görmek çok ilginç çünkü en çok dikkati ‘yabancılar’ çekiyor gibi görünüyor” diye açıklıyor Hofmann. New Balance ve The North Face gibi açık hava markalarının, moda ana akımına girmeden önce bilgili gençler tarafından sıklıkla tercih edildiğini söylüyor. “Trendler çoğunlukla tüketicilerden geliyor ve artık yalnızca markalar ve pazarlamaları tarafından belirlenmiyor.”

 

Gelecek yıl (ve şimdi) satın almaya değer spor ayakkabı stilleri için kaydırmaya devam edin.

Yürüyüşçü Spor Ayakkabıları

Yürüyüşçü spor ayakkabısı son birkaç ayda patladı ve Emily Ratajkowski ve Bella Hadid gibi ünlülerin favori sokak stili eşlikçisi oldu. Sandy Liang, İlkbahar/Yaz 2023 için koleksiyon görünümlerinin neredeyse yarısında siyah beyaz Salomon spor ayakkabılara yer vererek bu trendin yakın zamanda yavaşlamayacağını kanıtladı. Hofmann, “Salomon, Merrell veya Keen’den bir yürüyüş şekli de ilginç olmaya devam edecek” diyor. “Tekliflerini keşfedin ve size koruma, rahatlık ve tarz kazandıran çok özel ve iyi yapılmış ayakkabılar bulacaksınız.”

Retro Futbol Şekilleri

Adidas’ın klasik salon futbol spor ayakkabısı Samba, spor salonu görünümleriyle ve şehirde bir gece için şık kıyafetlerle bu stili obsesif  bir şekilde giyen Kendall Jenner ve Hailey Bieber gibi ünlüler için popüler bir ayakkabı haline geliyor. Kauçuk taban ve süet dış yüzey ile işaretlenen Gola ve Puma gibi diğer spor ayakkabı markaları, temel koleksiyonlarının bir parçası olarak 70’ler-vari silüet versiyonlarını sunuyor. Ve biraz daha “moda odaklı” bir şey arıyorsanız, Totême’nin süet ayakkabı versiyonunu bir tur atın.

 

Nostaljik Klasikler

Hofmann’ın öne sürdüğü gibi, nostalji uzun bir an yaşıyor. Dolabınızın arkasında saklanıyor olabilecek klasik Stan Smiths, 990’lar ve Air Force 1’leri yeniden ziyaret etmeyi dört gözle bekleyin. Bunları daha önce hiç denemediyseniz, talep mevcudiyeti aşmadan önce bu tür stillere şimdi yatırım yapmanın tam zamanı. Google verilerinin işaret ettiği gibi, “beyaz spor ayakkabı satın al” arama terimi geçen yıl ABD’de %2.900 arttı ve bu da klasik beyaz tenis ayakkabısının geri dönüşünü gösteriyor.

Sportif Gümüş Koşucular

Hofmann, “Asics, Hoka veya Mizuno’nun iyi bir koşu silüetini seviyor ve takdir ediyoruz” diyor. “Bunları şık bir pantolon ve beyaz bir gömlek veya tişörtle birleştirmek bir görünümdür.” Öte yandan Cecilie Bahnsen, klasik Asics koşu ayakkabısını kadınsı elbisesiyle eşleştirerek yeni stil seviyelerine taşıdı ve Paris Moda Haftası’nda çok konuşulan bir olay yarattı. Hoffman, “Bu sportif havayı elde etmek ve tasarımlarda biraz gümüş kullanmak doğru yol,” diye ekliyor. Google verileri ayrıca gümüşün geçen ay ABD’de en çok aranan spor ayakkabı rengi olduğunu gösteriyor ve bu da bu trendi herkesten önce yakalamak için mükemmel bir zaman.

 

 

 

Geri «
Ileri »

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

VDS Kiralama