April 21, 2024

70’lerden İlham Alın! Retro Desenleri Nasıl Giyeriz?

70’lerden ilham al! Retro desenleri nasıl giyeriz?

70’ler hem modada hem sanatta hem yaşama biçiminde o kadar farklılaşan o kadar büyük etkisi olan bir dönemdi ki artçılarını ara ara görmeye devam ediyoruz. Örneğin 2021 yılında bile Retro 70’ler trendleri tekrar gündeme gelebiliyor tabi daha modern ve günümüze uyarlanmış havasıyla.

Bu yıl sık sık göreceğimiz 70’ler trendleri hangileri? Retro desenleri nasıl giyeriz?

 

Dama

İlk olarak 2020’nin sonunda dama tahtası baskılarının geri dönüş yaptığına dair işaretler gördük, ancak şimdi yaza girmişken, geri dönüşleri neredeyse doğrulandı. Tek renkli seçenekler hala var, ancak özellikle parlak desenleri öneriyoruz. Bu hareketli deseni aynı desen farklı bir parça ile tamamlayabilir ya da kıyafetinizin tonuna uygun bir sade renk ile yumuşatabilirsiniz.

Papatya Deseni

Baharla birlikte çiçeklerin geldiğini bilmek için moda uzmanı olmanıza gerek yok, ancak bu yıl hem cadde hem de üst düzey koleksiyonlarda papatyaların cesur kullanımını seviyoruz. Trendin çok şirin görünmesini engellemek için grafik şekillerle bir arada kullanın ve bunları gevşek kot veya gömleklik ile eşleştirin.

Batik

Batik, son 12 ayın belirleyici baskı trendiydi, bu yüzden doğal olarak bir gecede yok olmayacak. Bunun yerine, daha yetişkin görünümlü mermer motiflere doğru bir kayma görüyoruz. Mermer desenli kıyafetlerinizi daha da göz yormamak için daha sade ve pastel tonlar ile bir arada kullanabilirsiniz.

Saykodelik

Saykodelik girdaplar ve vintage çiçekler varken neden çizgili veya kareli deseni tercih edesiniz ki? 70’lerin neredeyse imzası olmuş olan bu deseni tek parça şıklığında deneyebilirsiniz.

Geri «
Ileri »

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

VDS Kiralama