May 23, 2024

Alexa Demie’nin Güzellik Sırları

Son yılların en çok izlenen dizilerinden biri şüphesiz Euphoria! Hem aileleriyle hem de hayatları ile ilgili bir sürü sorun yaşayan liselileri izleyeceğinizi düşünüyorsanız yanılıyorsunuz olay bundan biraz daha fazlası! Spoiler vermemek adına bu kısmı geçiyoruz fakat dizi yayınlanmaya başladığı günden itibaren neredeyse bütün oyuncularının hem makyajları hem stilleri çokça konuşuldu bu çokça konuşulan isimlerden biri de Maddy karakterini  canlandıran Alexa Demie!

Maddy (Alexa demek istiyoruz!) cildinin bu kadar kusursuz görünmesini nasıl sağlıyor? Ve makyajını nasıl yapıyor? Gelin kendi ağzından bazı ipuçları alalım.

Yeni başlayanlar için, cilt temizliğinin gücüne inanıyor. Demie’ye göre, annesi (eski bir MAC makyaj sanatçısı) ona güzellik hakkında bildiği her şeyi öğretmiş ve bunun en başında de cildini her zaman temiz tutmak var!

Demie, Vogue röportajında, “Hayatım boyunca sadece ‘Yüzünü yıka, yüzünü yıka’ dendiğini duyardım” diyor. Ve böylece, Maddy olarak tanıdığımız aktris, makyajına hep yüzünü temizleyerek ve ardından nemlendirici bir serum uygulayarak başlıyor.

En sevdiği güzellik görünümüne gelince: tabi ki kendisinin imza görünümü olan kuyruklu eyeliner görünümü! Maddy’nin de Alexa’nın da makyajları genellikle 90’lardan etkilenmiş gibi görünüyor. Bolca far ve eyeliner!

Her zaman kendi eyeliner’ını kendi çeken Demie bunu imza hareketi olarak tanımlıyor. Kapatıcı uyguladıktan sonra pudra ile mutlaka baking denilen tekniği uyguluyor çünkü göz makyajı yaparken herhangi bir talihsizlikte bu yöntemle kolayca temizleyebildiğini söylüyor.

Uzman kedi gözü hareketini yaratmak için kirpik çizgisi boyunca hareket ederek “Gözümün dış köşesinden başlıyorum” diyor, “ama gerçekten sivri olması gerekiyor.”

Ayrıca kapatıcı, fondöten, maskara, ten rengi ruj ve dudak parlatıcısına da bayılıyor.

 

Geri «
Ileri »

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

VDS Kiralama