June 25, 2024

Ashley Graham’ın Hızlı Saç Uzatma Formülü İçin Malzemeler Muhtemelen Mutfağınızda Var!

Pandeminin ortasında hayatın basit zevklerinden biri, son zamanların tüm ünlü güzellik ipuçlarına uymaktır. Yıldızları kendi lavabolarında yeni bir ürün denerken veya rutinlerini uygularken görmenin sakinleştirici (ve ilişkilendirilebilir) bir yanı var. Pandemi sayesinde saç bakımı hileleri, belirli şekillendirme püf noktaları öğrendik.

Biz de bugün dünyaca ünlü model Ashley Graham’ın hızlı saç uzatma formülünü huzurlarınıza getiriyoruz. Pandeminin getirdiği boşluk ile kendi kuaförü olanlar bu tarifi not almak isteyebilir.

Elma Sirkesi Meselesi

Elma sirkesi ile saç durulamak yeni bir şey değil – aslında, güzellik hayranları yıllardır elma sirkesini lanse ediyor, hatta onları ürünlere dönüştürüyorlar. Graham’ın deneyimine göre, saç telleri doğum sonrası saç dökülmesinden geri dönerken evde yaptığı saç bakım maskeleri çok işe yaramış. Graham röportajda “Doğumdan dört ay sonra saç çizgimin tamamı düştü,” diyor ve yeni saç tellerinin sağlıklı büyümeleri ve kökleri uyarmak için elma sirkesine güveniyor.

Elma sirkesinin vitamin ve minerallerinin özellikle saç büyümesine katkıda bulunduğunu gösteren kesin bir kanıt olmasa da çözüm kafa derisindeki birikmeyi etkili bir şekilde ortadan kaldırmak. “Elma sirkesi Sirke asetik asit ve alfa-hidroksi asitler içerir, bu da cildin yağdan arındırılmasına ve temizlenmesine yardımcı olabilir.

Bildiğimiz gibi, çok fazla birikme kafa derisi iltihabına yol açabilir ve kronik olarak iltihaplı bir kafa derisi bazı saç tellerinin dökülmesine neden olabilir. Bu nedenle, daha hızlı saç uzamasını umuyorsanız, birçok uzman size saç derisini düzenli olarak temizlemenizi ve canlandırmanızı söyleyecektir – işte tam da bu noktada güzel elma sirkesi devreye giriyor. (Ayrıca, saçınızı süper parlak hale getirebilir)

Durulama nasıl yapılır?

Belki de mevcut olan en kolay evde yap yöntemi: İhtiyacınız olan tek şey, güvenilir elma sirkeniz ve biraz su. 1 yemek kaşığı elma sirkesi ve 1 bardak soğuk suyu karıştırın, ardından solüsyonunuzu oluşturmak için karıştırın.

Uygulama yöntemi kişiden kişiye farklılık gösterecektir (bazıları şampuanlamadan, saç kreminden sonra veya şampuan yerine kullanır – hepsi saçınızın ihtiyacına bağlıdır), ancak hangi şekilde kullanırsanız kullanın, durulamadan önce beş dakikaya kadar saç derinize nüfuz etmesine izin verin.

 

Geri «
Ileri »

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

VDS Kiralama