July 20, 2024

Banyonuzun Her Zaman Güzel Kokmasını Sağlayacak 10 İpucu

Banyolar, “spa benzeri bir sığınak”tan “kokulu, kirli ve nemli” bir yere çok kolay dönüşebilir . Ancak banyodaki korkak kokular kaçınılmaz değildir.

Banyonuzu temiz tutarak, birkaç işi hallederek ve alanınıza koku arttırıcı maddeler ekleyerek banyonuzun harika kokmasını sağlamak aslında o kadar da zor değil. Banyonuzun güzel kokmasını sağlamak için en sevdiğimiz ipuçlarından bazılarını öğrenmek için okumaya devam edin.

Yapabildiğin Zaman Temizle

Banyolardaki kokuları ve kokuları maskelemenin en iyi yollarından biri, en başta onları engellemektir. Ve bunları önlemenin en kolay yolu banyonuzu düzenli olarak temizlemektir. Her gün banyo lavabonuzu silmek kadar basit olsa bile, biraz temizlik uzun bir yol kat edebilir.

Kokuları önleyen temizlemesi kolay diğer şeyler? Banyo paspasınızı ve havlularınızı düzenli olarak yıkadığınızdan emin olun ve tuvaletinizi de sık sık fırçalayın.

 

Küçük Bir Difüzör Kullanın

Bir difüzör, kokuları ısı, basınçlı hava veya ultrasonik aracılığıyla havaya salan küçük bir cihazdır. Tipik olarak bir uçucu yağ karışımı ile doldurulur ve küçük boyutu, küçük alanların harika kokmasını sağlamak için bir difüzörü ideal çözüm haline getirir.

Kendi banyonuzda, lavabonuzun arkasına, tuvaletinizin arkasına veya başka bir sehpaya yerleştirerek bir difüzör kullanın. Uzun bir banyo veya duş sırasında spa benzeri bir ortam yaratmak için harikadır. Ancak evcil hayvanlarınızın çevresinde difüzör kullanırken dikkatli olun; bazı uçucu yağlar köpekler ve kediler için zehirlidir.

 

Bir Koku Paketini Deneyin

Uzun süre kalıcı koku için banyonuzda bir koku paketi deneyin. Koku paketleri normalde kokulu boncuklar veya bir potpuri karışımı ile doldurulur. Küçük ve kolayca taşınabilirler, böylece bir fiş bulma veya herhangi bir uçucu yağ dökme endişesi olmadan paketi banyonuzun farklı noktalarına yerleştirebilirsiniz.

Koku poşetleri de inanılmaz derecede uzun ömürlüdür çoğu banyoda dokuz aya kadar dayanır.

 

Nemli Havlulara Dikkat

Bu duş kokusunun en büyük suçlularından biri nemli, yıkanmamış havlularınızdır. Hala nemliyken katlanmış veya yerde bir yığın halinde bırakıldığında, süslü, peluş havlularınız kısa sürede küflü bir karmaşadan başka bir şey olmaz.

Ancak bu üç yoldan birini kolayca önleyebilirsiniz. İlk olarak, havlularınızı yerde bırakmayın özellikle nemliyse, kurumaları için her zaman asın. İkincisi, biraz nemliyse bile katlamayın. Önce kemiklerinin kuru olduğundan emin olun. Üçüncüsü, havlularınızı düzenli olarak yıkayın.

 

Havalandırdığınızdan Emin Olun

Bu notta, banyonuzu çok uzun süre buharlı tutmamak önemlidir. Her uzun duş veya banyodan sonra banyonuzun pencerelerini (varsa) açın ve ortamı yaklaşık 10-15 dakika havalandırın.

Bunu yapmak, kokuya neden olan en büyük suçlulardan biri olan küçücük aşırı nem alanını temizler ve temiz hava sağlar, banyo korkağı için mükemmel panzehir. Banyo pencereniz yoksa (hepimiz o kadar şanslı değiliz), banyo fanınızı aynı süre boyunca çalıştırın.

 

 

En Sevdiğiniz Kokulu Sabunları Kullanın

Kendinizi tedavi etmenin ve en sevdiğiniz kokulu vücut yıkamanızı almanın zamanı geldi. Taze kesilmiş güller ve leylaklar gibi kokan buharlı bir banyoya girmek gibisi yoktur.

En sevdiğiniz kokulu sabunları kullanmak (bu da banyonuza koku sağlar), banyonuzun harika kokmasını sağlamanın kolay bir yoludur. Kokulu köpük banyosu ve banyo bombaları ile benzer bir etki elde edilebilir.

 

Koku ve Nem Emici Ekleyin

Banyonuzda koku ve nem emici kullanarak bir taşla iki kuş vurun. Bu küçük ve uygun fiyatlı mekanizmalar (genellikle yerel dolar mağazanızda bulabilirsiniz) nemi hapseder ve tipik olarak kömür boncukları aracılığıyla kokuyu emer.

Banyonuzun harika kokmasını sağlamanın en güzel yolu olmasalar da, biraz daha fazla yardıma ihtiyaç duyan bir alan için mükemmel bir çözümdürler. Onları gözden uzak tutmak için, tuvalet veya makyaj masasının üstüne bir sepet veya tepsinin arkasına koyun.

 

Otlar Kullanın

Konu banyonuzun kokusuna çeki düzen vermek olduğunda biraz yeşillik çok işe yarar. Florayı banyoya birçok şekilde uygulayabilirsiniz. Bir pencereniz varsa, yanına lavanta veya nane gibi güçlü kokulu bitkiler dikin. Vazoda kurutulmuş bitki buketlerini de makyajınıza zarif bir dokunuş için kullanabilirsiniz.

Ya da lüks kadranı sonuna kadar çevirebilir ve duş başlığınızın altına kurutulmuş bir buket okaliptüs koyabilirsiniz, şimdiye kadar yaşadığınız en güzel kokulu duşlardan birine hazır olun.

 

Tuvalet Tankınızda Deterjan veya Yumuşatıcı Kullanın

Tuvaletiniz de maalesef kokan başka bir yer olabilir. Bununla birlikte, görünüşte kaçınılmaz olan kokuyla savaşma savaşı hemen kaybedilmez.

Kokmuş bir banyoya taze kokular getirmek için bu numarayı deneyin: tuvaletinizin deposuna biraz kokulu çamaşır deterjanı veya yumuşatıcı koyun. Artık klozet ne zaman sifonu çekse, kokulu su kaseye salınacak ve bir koku dokunuşu sağlayacaktır.

 

Çöpü Çıkarmayı Unutmayın

Banyoda tuvaletin ötesinde çöp kutusu gibi kokuşmuş başka suçlular da var. Ama neyse ki, banyonuzdaki çöp tenekesi kokularıyla savaşmak çok kolay. İlk şey ilk: Çöpü dolu olmasa bile düzenli olarak çıkarın. Oturan çöpler sadece koku getirir.

Ek olarak, çöpü çıkarırken, boş çöp kutusuna ve torbaya en sevdiğiniz uçucu yağdan birkaç damla koyun. Yağ, teneke kutu veya kutu her açıldığında taze bir koku sağlayacaktır.

 

 

 

 

 

 

Geri «
Ileri »

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

VDS Kiralama