April 25, 2024

Biraz Rahatlayalım, Ev Yapımı Bitki Çayı Tarifleri

Hazır evdeyken vücudumuzdaki toksik maddeleri atmamıza da yardımcı olacak antioksidan bitki çayları yapmaya ne dersiniz? Kendi çaylarınızı kendi bahçenizdeki otlar veya kendi mutfağınızdaki meyvelerle karıştırın. Lezzetleri harika olacak evde hazırladığınız için de ters giden hiçbir şey olamaz!

Gerekli malzemeler

1 Fırın Tepsisi, 1 Karıştırma Kabı, Birkaç Küçük Kavanoz

MALZEMELER:

1/2 su bardağı kurutulmuş nane yaprağı

1/3 su bardağı kurutulmuş lavanta tomurcukları

1/2 su bardağı kurutulmuş papatya çiçeği

5 Limon, soyulmuş ve kurutulmuş

1 su bardağı taze zencefil, ince soyulmuş ve kurutulmuş

Limon ve zencefil gibi taze meyveler kullanıyorsanız, meyveden ince kabuk şeritleri kesmek için bir sebze soyucu kullanın. Sonra bir fırın tepsisine yerleştirin ve kurumaları için 2 saat boyunca 200 derece veya gerekirse daha uzun bir süre fırına koyun. İki saat sonra, gece boyunca tezgahta dinlenmelerine izin verebilirsiniz sabah ince ince kestiğinizde karışıma girmeye hazır olacaklar.

Tariflerimizdeki en önemli bitkilerden biri lavanta. Normalde bitki çayı dünyasında çok yer almasa da limon ve zerdeçal ile uyumu mükemmel.

Lavanta Papatya Çayı

Eşit miktarda lavanta ve papatyayı küçük bir kasede karıştırın. Küçük bir kavanoza aktarın. 1 fincan için bir çorba kaşığı karışım yeterlidir.

Limonlu Zencefilli Papatya Çayı

Bir miktar zencefil bir miktar limon ve 2 katı miktarda papatyayı bir kasede karıştırın. Küçük bir kavanoza aktarın. 1 fincan için bir çorba kaşığı karışım yeterlidir.

Limonlu Lavantalı Papatya Çayı

Küçük bir kaseye 1 ölçü limon, 1 ölçü lavanta ve 2 ölçü papatyayı karıştırın. Küçük bir kavanoza aktarın. 1 fincan için bir çorba kaşığı karışım yeterlidir.

Nane Limon Zencefil Çayı

Küçük bir kaseye 1 ölçü limon, 1 ölçü zencefil ve 2 ölçü nane karıştırın. Küçük bir kavanoza aktarın. 1 fincan için bir çorba kaşığı karışım yeterlidir.

Geri «
Ileri »

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

VDS Kiralama