July 20, 2024

Bölgesel Yağları Eritmek İçin Neler Yapmalıyız?

Spor salonuna gitme kararınızı sürekli erteliyor, yaz yaklaştıkça kendinizi daha kötü hissediyorsanız üzülmeyin. Biraz çaba ve ağır çalışma ile her şey mümkün. Hazır daha Haziran ayındayken Temmuz ya da Ağustos deniz, güneş, kum planlarınızdan önce iyi bir egzersiz programına başlamaya ne dersiniz? Yalnız unutmayın, yalnızca spor her zaman etkili olmuyor yanında sağlıklı beslenmek de şart.

Uzun zamandır vücudunu şekle sokmak, fazla kilolarına veda etmek isteyenlerdenseniz biraz yoğun fakat bittiğinde mükemmel sonuçlar alacağınız bu egzersiz programına birlikte göz atalım. Bu egzersizler sayesinde hem karın hem bacak hem de kalça gibi vücudunuzda bölgesel fazlalıkların olduğu kısımları çalıştırabilirsiniz.

Temel Şınav
Kollarınızı düz bir şekilde, omuzlarınızı bileğinizin üstünde bir tahta pozisyonda başlatın.
Nefes alın ve nefes verirken dirseklerinizi yana doğru eğin ve göğsünüzü yere doğru indirin. Omuzlarınız dirseklerinizle aynı hizaya geldiğinde durun. Kolları düzeltmek için nefes verin. Bu şekilde çok zorsa, bu egzersizi dizleriniz zemin üzerinde yapabilirsiniz.

Tek Bacak Çalışma
Tüm ağırlığınızı sağ ayağınıza koyun, karın kaslarınızı sıkın ve göğsünü kaldırın.
Sol bacağınızı arkanızdan kaldırırken gövdenizin önüne doğru gelin. Gövde ve bacağınız zemine paralel geldiğinde denge için kollarınızı yana doğru uzatın.
Bu pozisyonda bir süre kalın ve sol bacağınızın arkasına da etki etmesi için sol topuğunuza uzanın.
Tek parça halinde hareket ederken, sol ayağınızı zemine hafifçe dayayın, sağ tarafa geçtiğinizde sol bacağınızı dinlendirin.

Çömelme
Ayaklarınızı omuz hizasından biraz ileriye açın. Ayaklarınız yere paralel konumda olsun. Dizlerinizi bükün, kalçalarınızı iyice indirin. Uyluklarınızı yere paralel olarak indirin ve dirseklerinizi bükün, ağırlığınızı topuklarınızda tutmaya devam edin.
Egzersizden en iyi şekilde yararlanmak için hareketi yaparken kalça kaslarınızı iyice sıkarak ve bacakları tamamen düzleştirerek yükselin.

Tek Bacak Köprü
Sırt üstü yatın ve bir bacağınızı bükerken diğer bacağınızı tavana doğru kaldırırken denge için ellerinizi yere koyun. Topuğunuzu zemine bastırırken, vücudunuzu sert bir köprü konumunda tutarak pelvisinizi yukarı kaldırın.
Vücudunuzu yavaşça yere indirin. İki ayağı da yerde tutarak diğer bacağa geçiş yapabilirsiniz.

Geri «
Ileri »

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

VDS Kiralama