May 22, 2024

Bütün Beslenme Uzmanlarının Önerdiği 10 Yiyecek

Söz konusu sağlıklı beslenme olduğunda her kafadan bir ses çıkıyor ve bazen kafamız karışabiliyor. Farklı pek çok beslenme düzeni önerildiği için nasıl beslenmemiz gerektiği konusunda karar vermekte zorlanıyoruz. Bir dönem yağ tüketmenin çok sağlıksız olduğu savunurken bazı beslenme uzmanları da yağın beslenme düzeninde önemli bir yeri olduğunu söylüyorlar. İster protein ağırlıklı ister vegan beslenin bu yiyecekleri mutlaka alışveriş listenize dahil edin.

Koyu Yeşil Yapraklı Sebzeler
A, C, K vitaminleri, postasyum, magnezyum, kalsiyum ve lif açısında oldukça zengin olan koyu yeşil yapraklı sebzeler neredeyse her beslenme uzmanı tarafından öneriliyor. Ispanak ve kale gibi yeşil yapraklı sebzeler alabileceğiniz en doğal antioksidanlar. Kolesterolü dengede tutup, sindirim sistemini güçlendiriyorlar.

Avokado
Vitamin K, C, B5 ve B6 açısından oldukça zengin olan Avokado, dünyadaki en sağlıklı 3 yiyecek listesine bile giriyor. Daha fazla enerji, sağlıklı bir cilt ve daha hızlı bir beyin için önerilen avokado bütün yararlı yağları da içeriyor.

Fasulyeler
Bitki bazlı protein alımı özellikle vegan ve vejetaryen beslenen insanlar için oldukça önemli. Lif açısından zengin, kan şekerini dengede tutmaya yardımcı, kilo problemleri çeken insanlar için sağlıklı bir seçenek olan fasulyeler, demir, magnezyum potasyum açısından çok zengin.

Sarımsak
Doğanın bize sunduğu en doğal süper yiyeceklerden biri olan sarımsak, virüsler, kötü bakteriler ve mantarlarla savaşmanın en etkili yollarından biri. Kolesterolü ve kan basıncını düşürme etkisi de olan sarımsağın en sağlıklı hali taze ve pişirilmemiş hali.

Limon
Sağlıklı bir cilt ve saçlar için beslenme düzeninize eklemeniz gereken bir diğer yiyecek de limon. C vitamini açısından oldukça zengin olan limon, kolajen üretimine yardım ederken cildi kansere karşı koruyor.

Geri «
Ileri »

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

VDS Kiralama