July 20, 2024

Bu Kış Bu Saç Modeli Çok Moda!

Marilyn Monroe dünyayı terk edeli 60 yıldan fazla oldu, ama o ebedi ikon olmaya devam ediyor. Hollywood efsanesinin imajı tişörtlerin, güzellik ürünlerinin, hiç söylemediği sahte sözlerin ve şimdi de TikTok’un üzerine sıvanmaya devam ediyor. Marilyn her zaman popüler bir kültürel mihenk taşı olmuştur, Madonna’dan Nicki Minaj’a herkes oyuncuya hürmetlerini sunarken, Kim Kardashian Met Gala’da “Doğum Günün Kutlu Olsun” elbisesini giyerek ve tartışmalı, kurgulanmış Netflix filmi Blonde, Marilyn’i ve hayatını getirdi. yepyeni bir hayran kuşağı ve güzellik eğitimleri ve “Monroecore” aracılığıyla ikona saygılarını sunuyorlar.

Influencer Jasmine Chiswell, ilk olarak Marilyn’in kısa süreli evinde yaptığı 2020 TikTok turları ve retro poster görünümüyle popülerlik kazandı ve platformdaki #marilynmonroe hashtag’i 4 milyardan fazla görüntülendi. We Thrift’e göre Blonde’un yayınlanmasının ardından Pinterest’te “Marilyn Monroe estetiği” aramaları %117 arttı ve Google’da “Marilyn Monroe Saçı” aramaları %270 arttı.

Ama gerçek #monroecore için her şey saçta. Marilyn’in zamansız güzellik görünümünü istediğiniz kadar modernleştirebilirsiniz, ancak ne çok pürüzsüz ne de çok sıkı kıvrık olmayan bu klasik darmadağınık nostaljik bob, onun ruhunu kanalize etmenin anahtarıdır. Think Gentlemen Prefer Blondes dönemi Marilyn’i parıldayan bir sarışın uşakla, The Seven Year Itch Marilyn yaz bukleleriyle ya da Marilyn’in bulutlu ikonik ışıltılı çıplak ve elmas taklidi elbisesiyle mikrofona “Doğum Günün Kutlu Olsun, Bay Başkan” diye seslenmesi platin saç.

 

Kesim

Monroe bob asla fazla gösterişli değildir ve onu modern hissettiren sihir de budur. Redken ünlü stilisti Kiley Fitzgerald, “Bana göre Marilyn Monroe’nun saç modeli her zaman Hollywood dalgasının daha zahmetsiz, yapılmamış bir versiyonuna benziyordu” diyor. “Görünüşün imza yönleri, biraz dağınık olması, vücuda ve dokuya sahip olması ve kesinlikle çok seksi olmasıdır. Bence bu görünümün modası asla geçmiyor. Her zaman insanların kendi versiyonlarını yaptığını görüyorum!

Çoğunlukla, Marilyn’in saçı her zaman kısa ve orta uzunlukta bir bob şeklinde kesilirdi. Marilyn görünümü çeşitli uzunluklarda çoğaltılabilir, ancak daha kısa bir kesim size daha sıkı bukleler, Veronica Lake’in eşit derecede popüler gevşek, peekaboo dalgalarından daha fazla Marilyn verir.

Marilyn bob’un güzelliği, çeşitli saç dokularında işe yaraması ve çok yönlü olmasıdır; Zaten kısa saçlarınız varsa, neredeyse altınsınız! Kesimi yapmayı düşünüyorsanız, stilistinize retro tarzla ilgilendiğinizi bildirin ve doğal dokunuza bağlı olarak çeneden omuza uzunlukta bir kesim isteyin. Marilyn benzeri stiller ayrıca bir Fransız bob ve uzun bir bob ve ayrıca katmanlı kesimlerde iyi çalışır. Görünümün sihri sıcak şekillendirmede yattığı için, iş kesime geldiğinde seçenekleriniz var.

“Bunu sağlamanın en doğru yolu, bir pim kıvırma seti veya sıcak bigudilerdir. Görünümü elde etmek için bir saç maşası da kullanabilirsiniz, Isı koruması ve uzun süreli tutuş için her zaman saç spreyi kullanmayı da ihmal etmeyin.

Geri «
Ileri »

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

VDS Kiralama