April 21, 2024

Bu Renk Kombinasyonları İle Ev Dekorasyonunda Asla Yanlış Kararlar Almayacaksınız !

Kabul edelim evlerimiz için doğru renkleri seçmek bazen zor olabiliyor. Özellikle renkleri seven biriyseniz bu kadar renk seçeneği içerisinden sadece 2 ya da 3 renge düşmek epey can sıkıcı. Ama siz yine de olumlu tarafından bakmaya çalışın. Maksimalist bir bakış açısıyla her rengi evinize taşımak yerine belirli renk ikililerine sadık kalın. Bununla birlikte, birlikte iyi çalışan renkler bulmak göründüğü kadar zor değil. Denenmiş ve doğru olan klasik kombinasyonlar olsa da, deniz mavisi ve beyazlar; yeşil ve altın — aynı eşleşmelere tekrar tekrar dönmek için bir sebep yok.
Biraz daha beklenmedik ve heyecan verici renk kombinasyonlarına şans verme zamanınız belki de gelmiştir. Evinize yeni tonlar katmak istiyorsanız, daha fazla kendinizi yormayın. Bu dikkat çekici ve parlak paletler, evinize yepyeni bir bakış açısıyla bakmanızı sağlayacak.

Adaçayı & Gri
Grimsi tonlar bu aralar özellikle nötr renklerin yerine geçtiler. Adaçayı rengi gibi daha nötr renkleri tek başına kullanmak yerine gri ile bir arada tercih edebilirsiniz.

Deniz Mavisi & Camel Tonları
Bu muhteşem ikilinin ne kadar uyumlu olabileceğini anlamak için renk kartelasına bakmanız yeterli. Renk çemberinde turuncu mavi ile karşılıklıdır. Yani turuncu renk tonlu deriler ve hatta altın metaller, deniz mavisi ile eşleştirildiğinde süper çarpıcı görünür. Bu renk paleti boho ve minimalist evlere kadar pek çok dokuya ve aksesuara da uyum sağlıyor.

Pembe & Mavi
Mavi ve pembe denilince aklınıza hemen bebek odaları gelmesin. en güzel pastel tolarını bünyesinde barındıran bu renkler çocuksu bir görünüm elde etmeksizin büyük uyum içerisinde kullanılabilir. Eğlenceli baskılar, doğal toprak ve grimsi tonlar bu iki renge yetişkin havası katacaktır.

Koyu kırmızı & Doymuş Mavi
Kırmızı ve mavi kombinasyonu ilk bakışta göz korkutsa da doğru tonlar kullanıldığında muhteşem bir kontrast oluşturabilirler. Bu tür canlı renkleri yan yana koymak büyük bir etki yaratır – düz mavi tonlarındansa doymuş mavileri tercih edin.

Geri «
Ileri »

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

VDS Kiralama