April 25, 2024

Bu Saç Hataları Sizi Olduğunuzdan Yaşlı Gösteriyor!

Söz konusu cilt bakımı ya da makyaj olduğunda bazen aşırıya kaçıp fazla harcama yapabiliyoruz. Peki ya saçlarımız? Ne kadar bakım ve makyaj yaparsak yapalım yüzümüze ve yaşımıza yakışmayan bir saç rengi ya da modeli seçtiğimizde maalesef uyumsuz bir görünüm ortaya çıkıyor ve mutlu olamıyoruz. Gelin birlikte Hollywood yıldızlarının saç artistlerine kulak verelim ve bizi olduğumuzdan yaşlı gösteren saç hatalarına göz atalım.

1. Saçın yaşlandıkça kısa olması gerektiğini düşünmek
Bunun suçlusu yıllarca birlikte yenilen aile yemeklerinde yaşça daha büyük olan akrabaların daha kısa saçlı olması mıdır bilemiyoruz ama toplumda yaş aldıkça saçların daha kısa olması gerektiği gibi yanlış bir inanış var. Saçlarınız ince yapılıysa ya da çok fazla dökülüyorsa, ya da yalnızca sevdiğiniz için kısa saçlı kullanıyorsanız sorun yok fakat “artık yaşlandım” diye düşünüp saçınızı kısa kestirmeyin.

2. Saçtaki grileri kapatmak için balyaj yaptırmak
Saç rengi ya da cilt rengi gözetmeksizin sırf gri saçı kapatmak için saça yapılan balyaj gibi işlemler saçları daha güçsüz ve kuru yapıyor. Doğal sarışınsanız balyaja başvurabilirsiniz fakat bunun dışında kendi doğal saç rengi tonunuzdan ilerlemek en doğrusu.

3. Ani renk değişiklikleri yapmak
Uzun zamandır sarışın olan birinin bir günde siyah saçlı olduğunu düşünün. Hem kendiniz hem de çevrenizdeki insanlar bu ani değişikliğe adapte olmakta zorlanacaktır. Saçınızda renk değişikliğine gitmek istiyorsanız da ani değişimler yerine kendi saç renginizi yavaş yavaş açabilir ya da koyultabilirsiniz.

4. Saça yeterince bakım yapmamak
Tıpkı cildimiz gibi yaş aldıkça saçlarımız da daha fazla bakıma ihtiyaç duyar. Saç tipinize göre şampuan ve saç kremi dışında saç bakım ritüelinize saç yağları ve saç maskelerini de ekleyin.

Geri «
Ileri »

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

VDS Kiralama