April 25, 2024

Bu Yaz Sıkça Karşılaşacağımız Makyaj Önerileri

40 yıl düşünsek aklımıza bile gelmeyecek bir yıl yaşadıktan sonra güzellik ve makyajın 2021 yılında nasıl konumlandığı konusunu biz de çok merak eder olduk. Bu yıl neredeyse bütün moda haftaları dijital platformlarda yer aldı, cilt bakımı ile ilgili fazlaca şey konuşmuş da olsak makyajın biraz dışında kaldık. Peki 2021 yaz ayları için de aynı şey geçerli olacak mı? Gelin hep birlikte bu yazın trend makyajlarına bakalım.

Kendi Cildin Ama Daha İyi Bir Görünümde

En son ne zaman bütün yüzünüze makyaj yaptınız -fondöten, kapatıcı vb. dahil-? Cevabınız bir aydan daha uzun bir süre önceyse, yalnız değilsiniz. “Doğal” yüzler, bu sezon podyumlara hükmetti, ince bir şekilde mükemmelleştirilmiş bir cilt ve belki biraz göz farı… 2021 yaz makyajı trendi zahmetsiz ve yine yokmuş gibi görünen makyajlardan yana. Ve unutmayın: Yataktan kalktığınız anda cildiniz doğal bir parıltıya sahip olmasa da hemen uygulayacağınız nemli bir balsam veya uzun ömürlü serum ile aynı görünüme kavuşacaktır.

Doğal Glam

Kaşlar, son on yılda heykelsi “Instagram kaşları” ndan son zamanların ince ayarlanmış sabun kaşlarına kadar birçok şekle girdi. Fakat son raddede kendi halinde görünen kaşlar yarışı kazandı. 2021 yazı makyaj trendi makyajsız makyaj, doğal cazibe trendine paralel giden kaş görünümü ne kadar doğal o kadar iyi’yi destekliyor.

Gökkuşağını Fark Et!

Pembeleri, sarıları, mavileri ve yeşilleri bu yaz gözlerde çok fazla göreceğiz. Bora Aksu’nun moda haftasındaki şovu yeni öpülmüş dudak görünümünü yeni boyutlara taşıdı ve şeffaf maskelerin altına parlak bir fuşya dudak rengi kattı. Ek olarak, doğal renkli dudak balsamları şu anda trend oluyor ve yazın da trend olmaya devam edecek. Dudakları biraz renkle nemli tutmak için bir video konferans toplantısından hemen önce veya bir maskenin altına uygulamak çok kolay.

Ruj’un Uyanışı

Evet maskelerin altında kurumuş dudaklarımız için balmlar her zaman kurtarıcı fakat patlayan bir kırmızı ruj sürmeyi de özlemedik mi? Her ne kadar 2021 yazında da maske takmaya devam edecek gibi görünsek de canlı dudaklardan vazgeçemediğimiz bir yaz olacağının sinyallerini moda haftası podyumlarında gördük.

Geri «
Ileri »

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

VDS Kiralama