July 24, 2024

Burcunuza Göre Sakin Kalma ve Stresten Kaçınma Yolları

burcunuza-gore-sakin-kalma

Merhabalar, Burcunuza Göre Sakin Kalma ve Stresten Kaçınma Yolları adlı makalemize hoş geldiniz.

Biraz çıldırmış durumda mı hissediyorsunuz? Belki de stresle başa çıkma yolunda haritanız yıldızlardan geçiyordur. Tüm bu tahribatı biraz daha az hasarla atlatmanız için işte burçların stresle başa çıkma yolları;

Kova

Çözüm: Bir vizyon panosu oluşturmak

Neden çalışır?

Kovalar zodyakın vizyonerleridir, Fikirlerini kafalarının dışında görmek ve görselleştirmek, stresli bir zihne netlik ve rahatlık getirir.

 


Balık

Çözüm: Günlük tutmak

Neden Çalışır?

Balıkların zengin bir hayal dünyaları vardır, bazen biliçaltları ile bilinçli zihinleri arasında gidip gelmekten yorgun düşerler. Duygusal enerjilerini günlük tutarak atabilirler. Rüya günlüğü ya da genel bir günlük tutabilirsiniz.

Koç

Çözüm: Çok fazla egzersiz

Neden Çalışır?

Koçlar stresi fiziksel olarak yorularak atmaya eğilimli. Yani koşu ve kardio gibi sporlarla kendilerini zorlamayı seviyorlar. Sinirlendiklerinde ya da çok stresli hissettiklerinde fiziksel efor, bu stresi dışarı atarak biriken hayal kırıklığını ve öfkeyi hafifletiyor.

Boğa

Çözüm: Doğa yürüyüşü ya da bahçe ile ilgilenme

Neden Çalışır?

Boğalar mutlaka sağlam bir zeminde olmak isterler. Evde kaldığımız bugünlerde kafalarını dağıtmak için doğa yürüyüşü yapamasalar bile evdeki bitkilerle ilgilenip toprakla haşır neşir olabilirler.

İkizler

Çözüm: Gülmek

Neden Çalışır?

İkizler, kendinizi bunalmış hissediyor musunuz? İkizlerin stresle başa çıkma yöntemi içten bir kahkaha atmak! Gülmek mutluluk hormonlarını çalıştırdığı için İkizler ne konuda stres yaptıklarını anlatıp iyice bir gülmeliler.

Yengeç

Çözüm: Güzel bir yemek ya da sıcak bir banyo

Neden Çalışır?

Besleyici bir yemek yemek ya da banyo yapmak Yengeçlerin stresle başa çıkmakta en ideal yolları. Burçlar arasında en besleyici karaktere sahip olan Yengeç kendini fiziksel ve duygusal açıdan beslemediğinde agresif ve stresli bir insana dönüşür.

Aslan

Çözüm: Masaj

Neden Çalışır?

Aslanlar başkalarıyla etkileşime girmek ve parıldamak, dikkat çekmek için büyük enerji sarf ederler ve enerjilerini doldurmaları şarttır. Kalp ve sırtlarından güç alan Aslanların stres anında sırtlarını kastıkları durumlar olabilir bu yüzden iyi bir masaj onları ve kaslarını gevşetebilir

Başak

Çözüm: Temizlik

Neden Çalışır?

Biliyoruz Başakların düzen hastası olması durumu biraz klişe ama yine de doğru söze ne denir? Düzen manyağı Başaklar stres anlarında hemen bir şeyleri toparlamaya ve organize etmeye başlarlar.

Terazi

Çözüm: Meditasyon ya da şekerleme ya da her ikisi de!

Neden Çalışır?

Teraziler hayatlarındaki olaylara ve işlerine o kadar gömülürler ki stresten patlayacak duruma gelmeden müdahalede bulunmak akıllarına bile gelmez. Kendine bakmayı unutan terazi için en iyi stres yenme yöntemi kendi içine dönmektir.

Akrep

Çözüm: Terapi

Neden Çalışır?

Akrepler duygularını çok yoğun yaşasalar da dile getirmekte bazen zorlanabilirler. Çok güvenmedikleri insanlar dışında içlerini pek dökmezler bu yüzden bir profesyonelden yardım almak en doğru stresle başa çıkma yöntemi olabilir. Online terapi araştırmalarına başlayın.

Yay

Çözüm: Dışarı Çıkmak

Neden Çalışır?

Yay burçları da stresten kurtulmanın yolunu dış dünyada aramaya meğilli. Doğa ile iç içe oldukları zaman rahatlayan Yaylar için bu süreçte balkon aktivitelerini öneriyoruz.

Oğlak

Çözüm: Üretken bir şeyler yapmak

Neden Çalışır?

Çalışkan Oğlaklar için hem üretken hem de stres giderici şeyler yapmak çok önemli. Yemek pişirmek, yeni bir mobilya kurmak ya da haftayı planlamak.. Seçim sizin.

 

Burcunuza Göre Sakin Kalma ve Stresten Kaçınma Yolları adlı makalemizin sonuna geldik.

Geri «
Ileri »

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

VDS Kiralama