June 22, 2024

Çocuğunuza Pozitif Bir Uzaktan Eğitim Ortamı Hazırlayın!

Çocuklar daha önce hiç deneyimlemedikleri bir eğitim sistemine uzun bir süredir alışmaya çalışıyor. Üstelik bu durum sadece çocuklar için değil ebeveynler için de oldukça zorlu bir süreç oldu. Çocuğunuzu yeni bir düzene alıştırmak ve evde huzurlu bir çalışma ortamı yakalamak için okumaya devam edin!

Rutininizi Birlikte Belirleyin
Siz evde olsanız da olmasanız da çocuğunuzun sorumluluklarını yerine getirdiğinden emin olmak için onunla birlikte, onun da kararlarda etkili olduğu bir program hazırlayın. Ders çalışma ve ödevler kadar oyuna ve kitap okumaya da zaman ayırmalısınız. Böyle çocuğunuz evden eğitim görme sürecine daha kolay alışacaktır. Sıkışık bir plan hazırlamak yerine esnetilebilecek süreler ayarlamaya çalışın.

Okul Ortamını Eve Taşıyın
Belki de en zor hazırlık süreci bu çünkü herkes evinde çocuğuna okul ortamı yaratmak için yeterli alana sahip olmayabilir. Ancak bir masa bile olsa, okul ve ödevler için ayrı bir alan ayırmak önemli. Bu çocuğunuzun disiplinli olmasını sağlar. O alanın sorumluluğunu çocuğunuza verin ve her sabah okula gider gibi uyanıp geceleri aynı saatte uyumasına dikkat edin.

Gerekli Araç Gereçleri Sağlayın
Uzaktan eğitimin başarılı olabilmesi için çocuğunuzun ihtiyacı olan araç gereçleri evde bulundurmalısınız. Tüm defter, kitap ve yardımcıların yanında ders sonrası alıştırma ve ödevlerde çocuklarınıza yardımcı olmanız da gerekiyor. Öğrencilerin sorumluluklarını yerine getirebilmeleri için dikkatlerini dağıtacak gürültülere de yer vermemelisiniz.

Eğitim Sürecini Takip Edin
Okula her gün gidip gelirken öğretmenlerinden kolayca bilgi alabilirken yeni süreçte çocuklarınızın ders takibini yapmak için her zamankinden daha fazla çaba göstermeniz gerekebilir. Ders programı ve ilerlemeleri sürekli takip edin ve belli aralıklarla sınıf öğretmenleriyle iletişime geçin.
Online Tehlikelerden Korunun
Kontrolsüz dijital ortamlar çocuklar için tehlikeli olabilir. Çocuğunuzun online güvenliğini sağlamak için bilgisayar başındayken uyması gereken kuralları belirleyin ve bu kuralları hiçbir koşulda esnetmeyin!

Geri «
Ileri »

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

VDS Kiralama