June 25, 2024

Cilt Uzmanlarına Göre Bu Kış Bu Ürünleri Kullanmalıyız

Kışın gelişiyle ilgili sevilecek çok şey var rahat trikolar, kalın botlar ve tırnaklarımız ve makyajımız için bir çilek ve bordo paletleri. Ancak konu cildimize bakmaya geldiğinde, daha soğuk havaya geçiş tenimizi mahvedebilir. İç mekanda merkezi ısıtma ve dış mekanda sert rüzgarların birleşimi, kuru noktalar kadar parlak lekelerle de uğraştığımız anlamına geliyor. Ayrıca, genellikle yağlı olan ciltler aniden kurur ve bu, özenle seçilmiş cilt bakımı rutinimizi eksik hale getirir. Ve kışın ten konusunda kafa karışıklığı yaşayanların sadece biz olmadığımızı biliyoruz.

Önümüzde, cildimizi tüm sezon boyunca mutlu ve sağlıklı hissettirmek için kış cilt bakım rutinlerimizde tam olarak hangi ürünleri kullanmamız gerektiğini öğrenmek için sözü cilt uzmanlarına bırakıyoruz.

 

  1. Kremsi Temizleyici

Kış aylarında cilt bakımı oyununun amacı beslenmedir ve cilt sağlığı konusunda uzmanlaşmış doktorlar  için bu temizleyicinizle başlar. Kış aylarında uzmanlar hepimizin peeling gibi cildi soyan cilt bakım rejimlerini azaltmamızı, çift temizlemeli ve sülfat bazlı köpüklü temizleyicilerden kaçınmamızı tavsiye ediyor. Bunun yerine gliserin ve niasinamid gibi nemlendirici maddeler açısından zengin yumuşak krem formülasyonlarını tercih etmenizi tavsiye ediyor.

 

  1. Hyaluronik Asit

Hyaluronik asit, evrensel çekiciliği sayesinde cilt uzmanlarının tüm yıl boyunca önerdiği bileşenlerden biridir.  Uzmanlar bu asiti cildi dolgun ve nemli tutan nihai nemlendirici molekül olarak adlandırıyor ve kış serumları ve nemlendiricilerinizde bir bileşen olarak aramanızı tavsiye ediyor. Cildinizin nemi korumasına yardımcı olarak çalışan hyaluronik asit (bir hyaluronik asit molekülü, ağırlığının 1000 katına kadar su tutabilir), bu nedenle dehidrasyonu ve beraberinde donukluğu uzak tutma konusunda mükemmeldir. En iyi ipucu: Etkinliği artırmak için hyaluronik asit ürünlerinizi hafif nemli cilde uygulayın.

 

  1. Seramidler

Uzmanların kış cilt bakım rutinlerimize dahil etme konusunda tutkulu olduğu bir bileşen varsa, o da seramidlerdir. Cilt çalışmaları, cildimizin en üst tabakası olan stratum corneum’da daha soğuk aylarda azaltılmış seramid seviyelerini belirledi. Seramidler, cilt bariyerlerimizi güçlü tutan önemli lipitlerdir. Cildimizin üst tabakasını bir tuğla duvar gibi tanımlarsak, cilt hücreleri tuğladır ve lipitler harçtır, [böylece] azaltılmış seramidlerle harç seviyeleri sonbahar ve kış aylarında zayıflar ve nem, boşluklardan daha kolay kaçar.

 

  1. Su Bazlı Nemlendiriciler

Ultra zengin nemlendiricilere ulaşmak cazip gelse de nemlendiriciler, astarlar ve kalıcı maskeler olarak kullanılabilecek çok amaçlı su bazlarının büyük bir savunucusudur. Uzmanlar derin nemlendirme için yüksek oranda nemlendirici içeren formülasyonlar aramanızı tavsiye ediyor, bu nedenle başlangıç noktası olarak hyaluronik, ferulik ve lipoik asitlere dikkat edin.

 

 

 

 

 

Geri «
Ileri »

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

VDS Kiralama