June 18, 2024

Clean Girl Makyajı Nedir Nasıl Yapılır?

Şu anda sosyal medyada güzelliğin iki yönü var: aşırı, maksimalist makyaj (Euphoria’dan esinlenildiğini düşünün) ve “Temiz Kız Estetiği” olarak da bilinen makyajsız makyaj görünümleri. TikTok yaratıcıları tarafından yoğun bir şekilde desteklenen bu “temiz” trend (temiz güzellik ile karıştırılmamalıdır) ilk bakışta Z kuşağının Glossier benzeri minimalizmi yeniden paketlemesi gibi görünebilir, ancak tüm kuşaklar arasındaki viral durumu daha derin köklere işaret etmektedir. Ürünleri dikkatli bir şekilde tüketme arzusu ve sürdürülebilir güzelliğin yükselişi kesinlikle evrensel çekiciliğine katkıda bulunuyor. Ayrıca, fondötenlerimizi cilt bakımıyla değiştirdiğimiz iki pandemi yılının ardından, sadeleştirilmiş rutinler yeni norm haline geldi. Kısacası, Temiz Kız Estetiği mantıklı geliyor.

 

Peki Temiz Kız Estetiği Nedir?

Zahmetsiz, minimalist ve tam bir vibe. Temiz kız görünümü, güzellik dünyasının kapsül gardırop anlayışına benziyor; nicelikten ziyade niteliğe odaklanıyor ve bunu FYP’nizde mutlaka görmüşsünüzdür. Belirteçler ışıltılı, nemli bir cilt, geriye doğru taranmış saçlar, belirgin kirpikler ve kabarık kaşlardır; hepsi de bir çift altın halka ile tamamlanır… ve eğer kendinizi havalı hissediyorsanız belki bir blazer ceket. Eğer bu bir insan olsaydı, bu Hailey Bieber ve onun modellikten uzak görünümü olurdu.

Tüm niteliklerinin yanı sıra (ki bunlar gereklilik değildir), temiz kız makyajı gerçek sizi ortaya çıkarmak için tasarlanmıştır. Ayrıca uygulaması da son derece kolaydır.

Temiz Kız Estetiği Eğitimi

 

Cilt bakımı hazırlığı çok önemlidir.

Şimdiye kadar yeterince açık hale getirmediysek, cilt bakımı bu görünümü elde etmede çok önemlidir – hem gün içinde hem de kümülatif olarak. Sonuçta, bu ürünlerin işe yaraması zaman alır.

Bununla birlikte, makyaj yapmadan önce uygulamanız gereken birkaç temel adım vardır.

Eksfoliasyon yapın: Temizliğin ardından ölü cilt hücrelerinin ve kalıntıların temizlenmesi anında parlaklık kazandırabilir. Peeling toniği ya da laktik ve glikolik asit karışımı içeren pedler gibi bir bakım kullanabilirsiniz.

Katmanlar halinde nemlendirin: Şimdi peptit bakımından zengin esansları, hyaluronik serumları ve hafif nemlendiricileri çıkarmanın tam zamanı. Her ürünü en inceden en kalına doğru uygulayın ve her katmanın emilip yerleşmesi için bolca zaman verin. Bu, korkunç “boncuklanma” etkisini önlemeye yardımcı olacak ve daha pürüzsüz bir makyaj uygulaması sağlayacaktır.

Güneş kremi ile tamamlayın: Her zaman olduğu gibi, seçtiğiniz bir SPF ile tamamlayın , çünkü güneş koruması daha eşit bir cilt tonu ve sağlıklı bir cilt için en iyi arkadaştır.

 

Saçları sade ve parlak tutun.

Sağlıklı görünen saçlar burada oyunun adıdır. Eğer yıkama günüyse, saç maskesi uygulamak ve krem ile saçlarınızı havayla kurutmayı denemek için mükemmel bir zaman. Ardından, kuru saça bir saç serumu veya yağı uygulayarak uçuşan saçları yatıştırın ve parlaklığı artırın.

Şekillendirmeye gelince, geriye doğru çekilmiş düşük bir midilli ve yandan ayırma bu TikTok trendinin zirvesidir, ancak bunlar katı ve hızlı bir kural değildir. Bununla birlikte, karmaşık bir saç modeli yerinde görünmeyecektir, bu yüzden işleri zahmetsiz tutmak veya en azından zahmetsiz görünmek en iyisidir.

 

 

Geri «
Ileri »

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

VDS Kiralama