April 25, 2024

Diyet Yapmadan Kilo Vermenin Yolları

Çabuk kilo vermenin bir sürü yolu olduğu aşikar. Hızlı bir şekilde kilo vermek için sizi aç ve halsiz hissettirebilecek çok sayıda şok diyet var ama bütün verdiğiniz kiloları anında almanızı sağlayan bu diyetler uzun vadede bir işe yaramıyor. Kiloları kalıcı olarak uzak tutmak için en iyisi yavaş kilo vermek. Ve birçok uzman bunu bir “diyet” uygulamadan yapabileceğinizi söylüyor. Bunun yerine, yaşam tarzınızda basit ince ayarlar yaparak kalıcı kilolar verebilirsiniz.

Bir kilo yağ – 3.500 kaloriye eşittir. Diyet ve egzersiz değişiklikleri ile günde 500 kaloriyi eriterek haftada yaklaşık yarım kilo verebilirsiniz. Yalnızca mevcut kilonuzu korumanız gerekiyorsa, çoğu yetişkinin her yıl fazladan aldığı 1-2 kilodan kaçınmak için günde 100 kalori yakmak yeterlidir.

Bir “diyet” uygulamadan kilo vermeye yardımcı olmak için bu basit, ağrısız stratejilerden birini veya birkaçını benimseyin.

Her Gün Kahvaltı Yapın.
Kilo vermiş ve vermeye devam eden birçok insanda ortak olan bir alışkanlık, her gün kahvaltı yapmaktır. Uzmanlar “Pek çok insan kahvaltıyı atlamanın kalorileri azaltmanın harika bir yolu olduğunu düşünüyor, ancak genellikle gün boyunca daha fazla yemek yiyorlar, diyor. kahvaltı yapanlar, kahvaltıyı atlayanlara göre daha düşük vücut kitle indeksine sahiptir. Güne hızlı ve besleyici bir başlangıç için meyve ve az yağlı sütle doldurulmuş bir kase tam tahıllı yulaf yemeyi deneyebilirsiniz.

Mutfağı Gece Kapatın.
Yemek yemeyi bırakacağınız bir zaman belirleyin, böylece televizyon izlerken gece geç yemek yemeye veya akılsızca atıştırmaya teslim olmayacaksınız. Akşam yemeğinden sonra tatlı bir şey istiyorsanız, bir fincan çay alın, küçük bir kase hafif dondurma veya donmuş yoğurdun tadını çıkarın, ancak daha sonra herhangi bir şey yeme veya içme olasılığınızı azaltmak için dişlerinizi fırçalayın.

Sıvı Kalorileri Akıllıca Seçin.
Şekerli içecekler çok kalorilidir ancak katı yiyecekler gibi açlığı azaltmaz. Susuzluğunuzu su, soda, narenciye, yağsız veya az yağlı süt veya küçük porsiyonlarda % 100 meyve suyu ile giderin. Öğünler arasında acıkırsanız sizi rahatlatması için besleyici ve düşük kalorili bir kase çorba deneyin. Hızla toplanan alkol kalorilerine dikkat edin. Çoğu gün bir veya iki kadeh şarap veya kokteyl içme eğilimindeyseniz, alkolü hafta sonları ile sınırlamak büyük bir kalori tasarrufu sağlayabilir.

Daha Fazla Ürün Yiyin.
Çok sayıda düşük kalorili, yüksek hacimli meyve ve sebze yemek, yağ ve kalorisi daha yüksek olan diğer yiyecekleri dışarıda bırakır. Eti tabağınızın ortasından çıkarın ve sebzelerin üzerine koyun. Mutfağınızda bol meyve ve sebze bulundurun ve her öğünde ve atıştırmada birkaç porsiyon ekleyin. Diyetinizi vitaminler, mineraller, bitkisel besinler, lif ile zenginleştirip süper besleyici ürünlerle doldurursanız, kurabiye kavanozuna ulaşamayacaksınız.

Tahıllı Gıdalar Tüketin.
Beyaz ekmek, kekler, kurabiyeler ve tuzlu krakerler gibi rafine tahıllar yerine tam tahılları kullanarak, çok ihtiyaç duyulan lifi karşılayarak makul bir porsiyon yemeniz daha olasıdır. Tam buğday ekmeği ve makarnalar, esmer pirinç, kepek gevreği ve tam çavdar ekmeğini seçin.

Porsiyonlarınızı Küçültün.
Sadece porsiyonlarınızı % 10 -% 20 oranında küçültseniz bile kilo verirsiniz. Hem restoranlarda hem de evde servis edilen porsiyonların çoğu ihtiyacınız olandan daha büyük. Küçük kaseler, tabaklar ve bardaklar kullanarak anında porsiyon kontrolü elde edebilirsiniz.

Daha Fazla Adım Ekleyin.
Telefonunuzda adım sayan bir uygulama olsun ve günde 10.000’e ulaşana kadar kademeli olarak daha fazla adım ekleyin. Gün boyunca daha aktif olmak için elinizden geleni yapın – telefonda konuşurken yürüyün, köpeği fazladan yürüyüşe çıkarın ve televizyon reklamları sırasında evin içinde volta atın. Adım kontrolü yapmak, sürekli motive edici ve hatırlatıcı görevi görür.

Geri «
Ileri »

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

VDS Kiralama