April 21, 2024

Dudak Kalemini Makyaj Artistleri Gibi Kullan!

Arada sırada kendimizi rutinimizin vazgeçilmezi olan makyaj ürünlerine ulaşırken buluyoruz, ancak bunları en iyi nasıl kullanacağımız konusunda bir bilgi tazeleme kursuna ihtiyacımız olabilir. Bunun mükemmel örneği? Dudak kalemi.

Elbette yıllar içinde birçok dudak kalemi trendi görmüşsünüzdür (dürüst olalım, onların iniş çıkışları olmuştur), ancak şu anda dudak kalemi kullanmanın en iyi yollarına şaşırmış olabilirsiniz. Dudaklarınız için ister daha fazla dolgunluk, belirginlik veya yapı arzu edin, ideal dudak şeklinizi oluşturmak üzerinde kontrol sahibi olmak istediğinizde dudak kalemi gerçekten gidilecek yoldur.

İleride, dudak kalemi kullanmanın doğru yolu hakkında bazı önemli ipuçları ve uygulama sürecini daha keyifli hale getirecek bazı eğlenceli numaralar derledik.

 

Nasıl Hazırlanır?

Öncelikle ilk şeyler: Dudaklarınızı ihmal etmeyin. Zaman zaman dudakların çatlaması ve kuru, pul pul dökülmüş bir cilde sahip olunması yaygın bir durumdur. Yine de dudaklarınızı pürüzsüz ve nemli tutmaya odaklanmak uzun bir yol kat edecektir. Dudaklarınızın nemli görünmesini ve hissetmesini sağlamanın bazı basit yolları vardır. Fazla ölü deriden kurtulmak için peeling yaparak başlayın ve nemlendirici bir dudak balsamı ile devam edin.

 

Geceleri dudaklarınızı hazırlamak da dudaklarınızın 7/24 yerinde olmasını sağlamanın inanılmaz derecede kolay bir yoludur. Yatmadan önce bir dudak maskesi sürün, böylece sabah süper yumuşak bir somurtkanlıkla uyanırsınız. Ve dudak maskeleriyle ilgili harika bir şey de, kendinize güzel bir nemlendirici bakım yapmak için onları günün herhangi bir saatinde takabilmenizdir. Çok fazla uygularsanız, fazlalığı bir mendil veya parmağınızla silin.

Son olarak, elinizde dudak kalemi, ruj ve muhtemelen bir dudak fırçası, dudak parlatıcısı ve kapatıcıya ihtiyacınız olacak.

 

Dudak Kalemi Nasıl Uygulanır?

 

Dudak Şeklinizi Değerlendirin

Herkesin kendine özgü dudak şekli vardır, bu yüzden yapabileceğiniz en iyi şey dudak kalemi uygulamadan önce kendi dudak şeklinizi değerlendirmek ve şekli gerçekten anlamaktır. Aynaya bakın ve kendinize birkaç soru sorun. “Dudaklarım hakkında neyi seviyorum?” ve “Onlarla ilgili neyi değiştirmek isterim?” başlamak için iki harika yer vardır. Daha dolgun bir alt dudağa sahip olabilirsiniz ve üst dudağın şeklini geliştirmek isteyebilirsiniz ya da her tarafta daha fazla dolgunluk yaratmak isteyebilirsiniz. Zaten neyi sevdiğinizi ve neyi değiştirmek istediğinizi belirlemek, astarınızdan en iyi şekilde nasıl yararlanacağınızı anlamanın anahtarıdır.

Şeklinizi İzleyin

Hangi dudak kalemi formülünün size en uygun olduğunu anladıktan sonra, odaklanmak istediğiniz dudakların etrafındaki bölgelerin izini sürmenin zamanı geldi. Örneğin, daha dolgun bir üst dudak istiyorsanız, üst dudağın çevresini hafifçe çizin ve gerçekçi görünen bir dolgunluk yaratmak için dudakları çok az abartın.

Harika bir genel kural, çıplak dudak kaleminin giyeceğiniz herhangi bir ruj rengiyle gitmesidir ve dudak şeklinizi geliştirmeye başlamak için harika bir temel olabilir. Çıplak bir astar senin tarzın değilse, belirgin çizgiler olmadığından emin olmak için seçtiğin ruj tonuyla eşleşen bir kalem kullanabilirsin.

Küçük Bir Gölge Oluşturun

Dudaklarınızı kalemle doldurmayı tamamlamak için, alt dudağın ortasına kaleminizle küçük bir gölge oluşturun. Bu, çok daha dolgun bir alt dudağın yanılsamasını yaratır. Bu, fotoğraf çekimleri için dudakların şeklini geliştirmek için sıklıkla kullandığım bir numaradır. Dudakların daha dolgun görünmesine yardımcı olan bir gölgenin etkisini taklit etmek için buradaki rengi çok az abartın.

Başka bir harika numara öğrenmek ister misiniz? Ünlü makyaj sanatçısı Tim Quinn, dudağın dış hatlarını hafifçe çizmek için neredeyse hiç tonda olmayan bir dudak kalemi kullanmayı ve ardından dudakların iç köşelerini daha koyu renkli bir kalemle doldurmayı seviyor. Quinn, “Dudaklara kontur ve şekil kattığı ve dudak kalemlerinizi kullanmanın yaratıcı bir yolu olduğu için, ruj uygulamasından önce bunu yapmak harika,” diyor. Yapmayı sevdiği başka bir şey de, biraz yumuşatmak için koyu renkli bir astarın üstündeki kirpik çizgisi boyunca çıplak dudak kalemi kullanmaktır. Dahice.

Ruj Uygula

Dudak şeklinizin dengeli olması önemlidir, bu nedenle, dudaklarınızın nasıl görünmesini istediğinizi belirledikten sonra, şekli düzeltmeniz ve her şeyi dengelemeniz gereken yeri not edin.

Şimdi rujunuzu uygulama zamanı. Dudak kalemimize uyan ruju seçmiş olsak da, istediğin herhangi bir tonu seçebilirsin; bunu eğlenceli hale getirmekten korkma.

Kenarları Temizleyin ve Biraz Parlaklık Ekleyin

Çizginizi aşarsanız veya kenarları biraz temizlemeniz gerektiğini fark ederseniz, bu tamamen normaldir. Dudaklarınızın şeklini düzeltmenin birkaç yolu vardır. Yapışkan görünmesi için her şeyi parmağınızla hafifçe pürüzsüz hale getirmek için kullanabilir veya dudakların çevresine hafifçe kapatıcı uygulayabilir ve şekli vurgulamak için bir fırçayla karıştırabilirsiniz. Ayrıca ince, hassas bir pamuklu çubuk alabilir ve bozulmamış bir şekil için fazla astarı hafifçe tıraş edebilirsiniz.

Kaleminizi ve rujunuzu düzenledikten sonra, dudak görünümünüze biraz parlaklık ve daha da fazla boyut katmak için parlatıcıyla devam edebilirsiniz.

 

 

 

Geri «
Ileri »

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

VDS Kiralama