April 25, 2024

Elmas Dudaklar Trendi Nedir? Nasıl Uygulanır?

Işıltılı makyaj uzun zamandır sadece özel günler için kullanılıyor, romantik yıldönümü yemekleri, üniversite baloları, düğünler veya Yeni Yıl Arifesi partilerini düşünün. Elbette, sizi bir disko topu kadar ışıltılı hale getiren ürünler, örneğin ofiste geçirilen bir gün ya da Tinder eşleşmesiyle yapılan gösterişsiz bir ilk buluşma için biraz abartılı olabilir. Ancak TikTok tarafından onaylanan ve taklit edilmesi son derece kolay bir makyaj yöntemi olan “elmas dudaklar” trendi, ışıltılı farlarınızın, kalemlerinizin ve parlatıcılarınızın günlük makyaj rutininizde bir yeri hak ettiğini kanıtlıyor.

Işıltılı trend hakkında bilmeniz gereken her şey burada.

Elmas Dudaklar Nedir?

Neyse ki, “elmas dudak” trendini yakalamak için dudaklarınıza çıkarması acı veren plastik kristaller yapıştırmanıza gerek yok. Bir TikTok içerik üreticisi Eva Larosa tarafından başlatılan elmas dudak tekniği, size değerli taş kadar ışıltılı dudaklar verir, ancak yine de günlük kullanım için yeterince incedir. Ve muhtemelen bu yöntem için gerekli ürünler makyaj çantanızda zaten mevcuttur. Bu görünümü elde etmek için metalik göz kalemi ve aydınlatıcı göz farı gibi birkaç alışılmadık dudak ürününü nötr bir dudak kalemi ve besleyici şeffaf parlatıcı ile katmanlandıracaksınız.

Ocak ayında zirve yapan metalik, Y2K temalı krom dudak trendi dışında, sade dudak görünümleri son altı ay içinde TikTok’ta dalgalar yarattı. Geçtiğimiz Eylül ayında, “melek dudakları” hack’i size dolgun, oyuncak bebek gibi bir ağız verme becerisiyle viral oldu. Kısa bir süre sonra da yeni öpülmüş “film dudakları” çılgınlığı başladı.

Yükselişte olan elmas dudak tekniği, tüm bu popüler trendlerin en iyi özelliklerinden yararlanıyor: krom dudakların ışıltısı, melek dudakların (daha az ölçüde de olsa) somurtkanlığı ve film dudaklarının “makyajsız” etkisi. Hannah Montana’nın da dediği gibi, bu ışıltılı teknikle her iki dünyanın da en iyisini elde edersiniz.

 

Elmas Dudaklar Nasıl Elde Edilir

Sadece dört kolay adımdan oluşan elmas dudak tekniği, makyaja yeni başlayanların bile bir profesyonel gibi uygulayabileceği kadar basit. Sürecin anlatıldığı bir videoda Larosa, inci gümüşü renginde Göz Kalemini alıyor ve aşk tanrısının yayı boyunca ince bir çizgi çekiyor. Ardından alt dudağının ortasını dolduruyor. Keskin olma konusunda endişelenmeyin, Larosa alt dudağındaki kalemi parmak ucuyla bulaştırıyor.

 

Larosa, harmanladıktan sonra nötr bir Dudak Kalemi ile üst ve alt dudaklarını (aşk tanrısının yayı hariç) çiziyor, ardından dudak balmı ile tüm dudaklarını tamamlıyor. Son olarak, elinde olan herhangi bir göz farı paletinden parıltılı beyaz bir göz farını parlatıcının üzerine sürerek ürünü dudakların ortasına yoğunlaştırıyor. Sonuç: hem gece dışarı çıkmaya hem de arkadaşlarınızla buluşmaya uygun göz alıcı bir dudak görünümü.

 

Larosa’nın ürün yelpazesi çarpıcı bir dudak yaratırken, siz de elinizde bulunan benzer ürünlerle bunu kopyalayabilirsiniz. Örneğin, Charlotte Tilbury kalemi ile eczane versiyonunu değiştirebilirsiniz. Rutini hızlandırmak için kalemi ve farı atlayın ve bunun yerine ultra ışıltılı bir parlatıcı veya ruj sürün. Nadiren kullanacağınız gümüşi metalik ürünlere yatırım yapmak istemiyorsanız, zaten sahip olduğunuz pembe veya bronz kalem ve farlarla bu trendi test edin. Kendi dudak renginize uygun ışıltılı renkler kullanmak size daha nötr bir görünüm verebilir, ancak yine de bir elmas gibi parlayacaksınız.

Geri «
Ileri »

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

VDS Kiralama